enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MUĞLA, BODRUM ARASI HALK OTOBÜSÜ DÖNEMİ BAŞLADI…

muğla-bodrum-aası-halk-otobüsleri-dönemi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ulaşımda dönüşüm kapsamında Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne dönüşümünü tamamlayan engelli erişimine uygun, elektronik bilet sistemli, kamera kayıt sistemli 2016 model otobüsler, Muğla-Yatağan-Milas-Bodrum güzergahında hizmet vermeye başladı. Muğla Bodrum arasından bir günde 68 sefer yapılacak.

Bodrum Gündem Haber

Menteşe, Yatağan, Bodrum ve Milas ilçeleri arasında taşıma yapan minibüs kooperatifleri Kamu-Özel işbirliği ile başta 65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler, şehit yakınları ve gaziler olmak üzere ücretsiz seyahat hakkı olan vatandaşların ücretsiz taşındığı, engelli erişimine uygun, kamera kayıt sistemi ile denetlenen, son jenerasyon motor ve güvenlik donanımlarına sahip araçlarla 1 Ağustos 2016 tarihinden itibaren taşımacılık faaliyetlerine başladı.

Alper-Kolukısa-Muğla-Büyükşehir-Belediyesi-Ulaştırma-Daire-Başkanı1Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa, çağdaş yönetim ve görev anlayışı ile Muğla İlindeki ulaşım hizmetlerini insan odaklı ve çevreye duyarlı olarak yerine getirmek üzere faaliyet alanı ile ilgili kaliteli, örnek ve güvenilir hizmet sunmayı amaç edinerek toplu taşımada dönüşümde Muğla için tarihi bir dönüşümün hayata geçirildiğini belirtti. Kolukısa; “Ulaşımda dönüşüm kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda Muğla-Bodrum güzergahında 06:00 – 23:00 saatleri arasında günlük 34 gidiş, 34 dönüş olmak üzere toplam 68 seferle vatandaşlarımıza hizmet verecek. Ayrıca,  Milas-Bodrum güzergahında  06:00-24:00 saatleri arasında günlük 63 gidiş, 63 dönüş olmak üzere toplam 126 sefer, Meşelik-Bodrum güzergahında  07:00-04:00 saatleri arasında günlük 17 gidiş, 17 dönüş olmak üzere toplam 34 sefer ve Meşelik-Milas güzergahında 07:20-17:20 saatleri arasında 2 gidiş, 2 dönüş olmak üzere toplam 4 sefer ile engelli erişimine uygun, elektronik bilet sistemli, kamera kayıt sistemli otobüsler ile 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın ücretsiz taşınmasına 1 Ağustos 2016 tarihinde başladı. Sunulan hizmet hem esnafımıza, hem de hizmetten yararlanacak yurttaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.