enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

PROF. DR. GÜROL ERGİN VEFAT ETTİ…

PROF. DR. GÜROL ERGİN VEFAT ETTİ…
prof_gurol_ergin_vefat_etti
CHP’nin 22 ve 23’üncü dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Gürol Ergin hayatını kaybetti. Prof.Gürol Ergin, Muğlalılar tarafından çok sevilen ve sayılan bir isimdi…
Bodrum Gündem Haber
Cumhuriyet Halk Partisinin 22 ve 23’üncü dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Gürol Ergin, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Uzun bir dönem Ziraat Odası yöneticiliği de yapan Ergin için pazartesi günü saat 11.30’da TBMM’de tören yapılacak. Ergin’in naaşı ardından Kocatepe Camii’ne götürülecek. Ergin Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.
GÜROL ERGİN KİMDİR?
Gürol Ergin, 1 Haziran 1944’te Samsun’da doğdu.
Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Doktorasını aynı fakültede tamamladı. Atatürk ve Hacettepe Üniversitelerinde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1978’de Doçent, 1990’da Profesör oldu. Hacettepe Üniversitesi’nde; Senato Üyeliği, Mezuniyet Sonrası Eğitimi Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Gıda Bilimleri ABD Başkanlığı ile Mühendislik Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Sanat Kurumu’nun 2. Başkanı ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın Başkanı olarak hizmet verdi. 1996’da FAO “Gümüş Para”, 2000’de Akdeniz Gazeteciler Derneği “Yılın Sivil Toplum Örgütü Yöneticisi”, 2002’de ADD “Atatürkçülük”, 2005’te Muğla Hamle Gazetesi “Yılın En İyi Milletvekili”, 2006’da Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından “Yılın Milletvekili’ ödüllerini aldı.22.23 Dönem Muğla Milletvekili.Almanca bilen Ergin, evli ve 2 çocuk babasıydı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.