Bodrum Gündem

ZOR ŞARTLARA RAĞMEN YELKEN AÇILACAK…

14.10.2016
0
A+
A-

The Bodrum Cup Basin Toplantisi (7)

17-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Bodrum Cup yarışları öncesinde Bodrum Cup Yarış Komitesi, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi. Trafo Bodrum’daki toplantıda konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 28 yıldır sürdürülen Bodrum Cup yarışlarının altındaki emeğin ve inanma ruhunun tüm Türkiye’ye yayılmasını dilediğini belirterek “28 yıldır sürdürülebilen bu yarışların altındaki emeği ve inanma ruhunun tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyorum.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

28 yıldan bu yana kesintisiz olarak süren Bodrum Cup yarışları Bodrum ve komşu adalar için çok önemli bir marka olarak tanımlanıyor. 17-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Bodrum Cup yarışları öncesinde Trafo’da Bodrum Cup Yarış Komitesi, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılımıyla bir basın toplantısı düzenlenerek yarışlar ile ilgili kamuoyu bilgilendirildi.

The Bodrum Cup Basin Toplantisi (4)ZOR ŞARTLARA RAĞMEN YİNE DE YAPIYORUZ…

Basın toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  Türkiye şartlarına bakıldığında, böyle organizasyonlara her gün daha da ihtiyaç duyulduğunu, bu birlik ve beraberlik anlayışının da sadece Türkiye için değil,
komşulara da faydası olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi; “Hem ekonomik yönden, hem komşuluk yönünden müthiş bir katkı sağlıyor yelken yarışlarımız. Özellikle komşularla olan sıcak ilişkilerimizin ileride Bodrum turizmine de büyük katkı yapacağını düşünüyoruz. Hatta onlarla yaptığımız görüşmelerde, Yunan adalarıyla beraber Bodrum’u pazarlama girişimleri içinde de bulunmaktayız şu anda. 28 yıldır bu güzel yarışları bugüne kadar destekleyen başta sayın Erman Aras olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 28 yıldır sürdürülebilen bu yarışların altındaki emeği ve inanma ruhunun tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyorum. Zor şartlara rağmen bu sene bu yarışları yine yapıyoruz. Katkı sağlayan sponsorlarımı da kutluyor, iyi yarışlar diliyorum”

The Bodrum Cup Basin Toplantisi (6)İZ BIRAKANLAR ETABI YAPILACAK…

Bodrum Cup Yarış Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, 28’inci Bodrum Cup’ta bu yıl bazı yenilikler yapıldığını söyledi. Yarışların ikinci gününde, Bodrum Belediyesi “İz Bırakanlar” etabının gerçekleştirileceğini belirten Uysal, “Bu sene yitirdiğimiz Ömer Aras, Uğur Boran, Mehmet Oğuz ve Erdoğan Yavaş anısına bir anma töreni yapılacak. Vali Çiçek’in de katılımıyla çelenk töreni olacak. Anma töreninde yitirilenlerin flamaları yarış boyunca, yarış sonuna kadar mavi yolculuk rotasında bizi takip edecek. Bu anlamlı törende herkesi aramızda görmek isteriz” diye konuştu.
MAVİ YOLCULUK MUTFAĞI YEMEK YARIŞMASI DA VAR…
28’nci Bodrum Cup’ta bu yıl “Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’nın iki etaptan oluşacağını belirten Süleyman Uysal, bu etkinliğe çok önem verdiklerini söyleyerek “Bir yandan tekneler yarışırken, yemek yaparak, Bodrum’un yerel tatlarını öne çıkaracak. Tüm yarışmacılar ilk etapta levrek pişirecek. İlk beş finalist Palmarina’da yapılacak final gecesinde ünlü şeflerin de katılımıyla bir yemek yarışması finaline katılacak.” dedi.
The Bodrum Cup Basin Toplantisi (5)SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DE HAYATA GEÇİYOR…
Bu sene Türkiye’nin çok zor günlerden geçtiğini belirten Süleyman Uysal, yarışların aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak da adından söz ettireceğini ifade  “Bodrum Cup artık bir yelken yarışından çok daha fazlası. İçinde birçok özelliği, bölgenin genetik özelliklerini anlatan etkinlikler var. Bu sene yaptığımız sosyal sorumluluk projemiz var. Bu yılın yarış flamaları, Bodrum Sağlık Vakfı’ndaki arkadaşlarımızla birlikte hazırlandı. Flamalar, Bodrum Cup boyunca teknelerimizin gönderlerinde olacak. Bu arkadaşların ümidi ve mutlulukları bize eşlik edecek. Onların heyecanına tanık olduk. Çok mutluyuz. Ekim ayı, meme kanseri bilinçlendirme ayı. Acıbadem Hastanesi’nin desteklediği Pembe İzler Derneği ile birlikte kortej yürüyüşünde bu ayı tekrar hatırlatmak için bir organizasyon yapıyor olacağız. Tüm bunların yanında sanat ve kültür aktivitelerine çok önem veriyoruz. Bu yıl birçok sanatçının katıldığı yüzen sergi alanımız var. Bu alan, tüm tekneleri takip edecek. Sanat aktivitelerimiz devam ediyor olacak. Sosyal medya hesabımızdan duyurulacak.”
The Bodrum Cup Basin Toplantisi (2)BU UMUDA, KARDEŞLİĞE, ÖZGÜRLÜĞE YELKEN AÇIŞ…

Basın toplantısına katılan TÜRSAB Bodrum BYK Başkanı Sevinç Gökbel de, “28’nci Bodrum Cup’ı yapan yürekleri tüm samimiyetimle kutluyorum. Şu konjenktürde bu çalışmaları yapabilmek hiç kolay değil. Umuda, kardeşliğe, özgürlüğe yelken açış bu. TÜRSAB olarak elimizden gelen, bize düşen hangi görev varsa o konuda hazırız ve tüm desteği veriyoruz” dedi.
Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Era Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras ise yarışta 28’inci yıla geldikleri için çok sevinçli olduklarını dile getirdi. Güzel bir birliktelik oluşturduklarını belirten Aras, “Bizi destekleyenler sayesinde bundan sonraki yıllarda da daha nice ” Bodrum Cup”lar yapabilme imkanı bulacağız.” diye konuştu.
YARIŞ TAKVİMİ…
Bodrum Cup 16 Ekim Pazar günü Dino Cup yarışı ile başlayacak. 17 Ekim Pazartesi günü saat 15.30’da Marina Yacht Club’da verilecek THY brifinginin ardından 17.00’de geleneksel Bodrum Cup korteji başlayacak. Belediye Meydanı’nda kampananın çalınmasının ardından açılış seremonisi Mandalin Bar’daki Mehmet Erdem konseriyle devam edecek.
18 Ekim Salı günü Bodrum Belediyesi İz Bırakanlar etabı gerçekleştirilecek. Bodrum-Gümüşlük etabında Ömer Aras, Uğur Boran, Mehmet Oğuz ve Erdoğan Yavaş’ın anılacağı “İz Bırakanlar Etabı’nda, Mavi Yolculuk Mutfağı yemek yarışması elemeleri yapılacak.

19 Ekim günü Gümüşlük-Leros etabı, 20 Ekim günü Nef Etabı, 21 Ekim’de Palmarina Bodrum etabı ve 22 Ekim’de Technogym etabı yapılacak. Bodrum Cup, 22 Ekim akşamı Halikarnas Club’da düzenlenecek ödül töreni ve Sertap Erener konserinin ardından son bulacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.