enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

THE BODRUM CUP’TA ŞAMPİYON ALONDRA…

THE BODRUM CUPTA SAMPIYON ALONDRA  (19)

Era Bodrum Yelken Kulübü çatısı altında düzenlenen 28. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta, ödül töreni ve Sertab Erener konseriyle sona erdi. The Bodrum Cup’ın bu yılki şampiyonu genel klasmanda Alondra teknesi oldu.

Bodrum Gündem Haber

Beş gün süren The Bodrum Cup heyecanı sona erdi. 125 tekneyle yelkencilerden ve yelken tutkunlarından oluşan yaklaşık bin 5 yüz kişinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda bu yıl genel klasmanda birinci “Alondra” teknesi, ikinci “Nazlı’m II”, üçüncü ise “STS Bodrum” oldu. Club Halikarnas’ta düzenlenen törende dereceye giren yelken ekiplerine ödülleri verildi.

Törene CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Ömer Faruk Karaşahin, Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürü Emre Tümer, Bodrum Liman Başkanı Attila Beyli, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi üyeleri, Leros’tan Kalymna Yachting yetkilisi Vassilis Kapadakis, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Arsenal Futbol Kulübü’nün eski başkanı David Dean, Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanı Ali Şen, organizasyona destek veren kurum ve sponsor firmaların yetkilileriyle birlikte çok sayıda yelkenci ve yelken tutkunu katıldı.

THE BODRUM CUPTA SAMPIYON ALONDRA  (9)Süleyman Uysal; Bu yılki yarışlarda katılımcı rekoru kırıldı…

Törende konuşan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, gençler olarak 28 yıldır yapılmaya devam eden ve geleneksel hale getirilen The Bodrum Cup’ı çok daha iyi yerlere getirmek için mücadele vermeyi sürdüreceklerini, yarışlara ilginin her geçen yıl daha da arttığını belirtti. Uysal, “Bodrum ve Yunanistan arasında geçen yarışlarda bu yıl rekor bir katılıma ulaştık” dedi.

Mehmet Kocadon; Gençlerimize Önderlik Edin…

Organizasyonun çok büyük emeklerle 28 yıldır devam ettiğine dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Halikarnas Balıkçımızın ‘Merhaba’sı ile size ‘Merhaba’ diyorum, güzel insanlar.  28 yıl nasıl güzel bir yıl değil mi? 28 yıl önce doğanlar, bugün bu yarışmayı yapıyorlar. Bu güzel organizasyonu yapanların yaş ortalaması 30. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Özellikle şunu da burada belirtmek istiyorum: bu organizasyonu yapmak kolay değil çünkü emek istiyor, inanmak istiyor. İnananlar asla kaybetmez. Gençler, bu 28 yıllık bayrağı taşımak için gece gündüz mücadele ediyor. Bu gençlerimizi buradan kutluyorum. Ama şunu da belirtmek istiyorum ki; yılların tecrübesine sahip olan denizcilerimiz, kaptanlarımız, bir şeyi asla unutmasınlar: onlar, suyun olduğu yere medeniyet götüren insanlardır. Onun için medeniyet götüren insanlardan şunu rica ediyorum: gelin bu gençlerimize önderlik edin, gelin bu gençlerimize sahip çıkın ve gelin bu gençlerimizi eleştirin ama karalamayın. Sizden en büyük ricam budur. Yoksa 28 yıldır devam eden bu güzellikleri yapacak arkadaşlar bulamayız. Karalamak çok kolay; eleştirin ama yapıcı eleştirin, önderlik edin, ellerinden tutun.” dedi.

THE BODRUM CUPTA SAMPIYON ALONDRA  (2)Ödülü “Goca Usta İsmail Özyurt Adına Aldı…

Müsgebi teknesi ile yarışa katılan ve belediye başkanı olarak verdiği destekler için ödül alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Bu yarışta 15 metrelik Müsgebi teknesi ile biz de yarıştık, ben de yelken açtım, sizlerle beraberdim. Ama ben bu ödülü, bu güzel tekneyi yapan Goca Usta İsmail Özyurt için alıyorum.” dedi.

Ödül töreninin ardından ünlü sanatçı Sertab Erener konser verdi. Erener’in şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden davetliler, keyifli anlar yaşadı.

Bin 500 Yelkenci Beş Gün Boyunca Büyük Heyecan Yaşadı…

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleriyle 17- 22 Ekim tarihleri arasında bu yıl 28’inci kez düzenlenen; Bodrum’un ilk ve tek deniz festivali The Bodrum Cup, bu yıl da büyük bir heyecana sahne oldu. İlk gün; The Bodrum Cup’a bugüne kadar gönülden destek vermiş ve hizmet etmiş Ömer Aras, Uğur Boran, Mehmet Oğuz, Alican Acar ve Erdoğan Yavaş anısına düzenlenen Bodrum – Gümüşlük arasında Bodrum Belediyesi İz Bırakanlar Etabı yapıldı. İkinci gün; Gümüşlük – Leros arasında TAV Passport Etabı, üçüncü gün; Leros – Leros arasında NEF Etabı, dördüncü  gün; Leros – Yalıkavak arasında Palmarina Bodrum Etabı ve en son beşinci gün ise; Yalıkavak – Bodrum arasında Techogym Etabı yapıldı.

THE BODRUM CUPTA SAMPIYON ALONDRA  (10)Etkinlikler Organizasyona Renk Kattı…

The Bodrum Cup boyunca düzenlenen çeşitli etkinlikler de organizasyona renk kattı. Bodrum Sağlık Vakfının özel öğrencileri, teknelere asılacak olan üzerinde sıra numaralarının yazılı olduğu flamaları boyadı, yarışan tekneler arasında ise Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması yapıldı, stantlarda kitap imza günleri gerçekleşti ve Bodrum Sağlık Vakfı özel öğrencilerinin seramik eserleri sergilendi. Fahri Kaptan teknesinde açılan The Bodrum Cup Art Show kapsamındaki 1. Karma Resim Sergisi de organizasyon boyunca limanlarda ziyarete açıldı.  Sergide Ali Atmaca, Volkan Coşkun, Doğu Çankaya, Zeynep Çavuş, Musa Köksal, Ahmet Kuşakçı, Emel Şahinkaya, Yavuz Tanyeli, Metin Ünsal ve Serhad Yenen’in resimleri yer aldı. Ayrıca Prof. Dr. Galip İsen tarafından yapılan söyleşide, Bodrum’da bir meçhul denizci anıtı yapılması yönündeki projenin ilk adımları da atıldı.

Mandalin Bar’da Mehmet Erdem, Gümüşlük Off Club’ta Fatma Turgut ve son olarak ödül gecesinde ise Club Halikarnas’ta ünlü ses sanatçısı Sertab Erener, sevilen şarkılarını yelkenciler için söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.