enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İSMET PAŞA’NIN TORUNU BODRUM SOKAKLARINDA… (Foto Galeri)

çarşı_esnaf_ziyaret (3)

CHP Bodrum İlçe örgütünün düzenlediği “Cumhuriyetimizin Getirdikleri ve Günümüzde Kadının Yeri” adlı panele konuşmacı olarak davet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu ve gazeteci Metin Toker’in kızı Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan Bodrum’a geldi.

Bodrum Gündem Haber

Panel öncesi CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Bodrum’da program dahilinde CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ve yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği bir takım etkinliklere katıldı. Bodrum’un turizmde en büyük hasarı gören yerlerden biri olduğuna işaret eden Bilgehan, “Şimdi Bodrum’u görünce gerçekten içim parçalandı. Terkedilmiş Bodrum. Havalimanının dış hatlar terminali kapatılmış. İlk önce neden kapatıldı diye şaşırmıştım ama Bodrum’u görünce neden olduğu anlaşılıyor. Çok ağır bir kriz içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Sabah saatlerinde “3 Aralık Engelliler Günü” dolayısıyla düzenlenen yürüyüş programına CHP Bodrum İlçe örgütü ile birlikte katılan CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, buradan Bodrum sokaklarında dolaşarak esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaflarla da sohbet eden Bilgehan, Bodrum Halk Kütüphanesini de gezerek tarihçesi hakkında bilgi aldı.

Programına Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan’ı makamında ziyaret ederek devam eden CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan buradaki kısa ziyaretin ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u da makamında ziyaret etti.

Buradan parti binasına geçen Bilgehan, her Cuma saat 14:00-16:00 arası düzenlenen parti içi üyelerle buluşma toplantısına katıldı. CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri ve partililerin de bulunduğu yaklaşık 2 saat süren toplantıda üyelerle sohbet edilerek, gündemdeki konular konuşuldu.

cumhuriyet_halk_evleri_ziyaret (5)BODRUM CUMHURİYET HALK EVİ ÇOCUKLARI İLE BULUŞTU…

Parti binasında gerçekleşen üyelerle buluşma toplantısının ardından CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan günün son ziyaretini Cevat Şakir Mahallesinde bulunan Cumhuriyet Halk Evleri’nin Bodrum şubesine yaptı. Oldukça neşeli geçen ziyarette çocuklar Milletvekili Gülsün Bilgehan’a önceden hazırladıkları soruları sordular. Çocukların sorularını tek tek cevaplayan Bilgehan, yetkililer ve ailelerle de kısa bir sohbet ederek buradan panelin gerçekleşeceği B.B Heredot Kültür Merkezine geçti.

“Cumhuriyetimizin Getirdikleri ve Günümüzde Kadının Yeri” adlı panele CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, Milas Belediyesi CHP’li Meclis üyeleri, CHP Milas İlçe Kadın Kolları Başkan ve Üyeleri, STK’lar ile partililer katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen “5 Aralık Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği hafta içerisindeyiz. Bununla ilgili ilçe kadın kollarımız ve Bodrum Kent Konseyi Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu böyle bir panel düzenleme ihtiyacı duydular. Bu panele sağolsun Ankara Milletvekilimiz Gülsün Bilgehan teşrif ettiler. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Panelin Moderatörlüğünü yapan Bodrum Kent Konseyi Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu temsilcisi Meral Saraçbaşı Dünyada kadının seçme ve seçilme hakkı mücadelesini kısa bir sunum ile anlattı.

gülsün bigehan panel (41)KADINLAR 2.SINIF VATANDAŞ DEĞİL…

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ise yaptığı konuşmasını, cumhuriyet devrimlerinin en önemli kazanımlarının kadın hakları ile ilgili olanları olduğunu söyleyip,“İkinci sınıf vatandaş statüsünden çıkarılıp varlığının bilincinde, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir fert olarak yaşadığımız topluma yararlı bir birey olmamızı sağlamıştır” diyerek tamamladı.

Panelin konuşmacı konuğu CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ise konuşmasında,”Ülkemizin de içinde olduğu dünyanın bir çok yerinde kadınların seçilme hakkını bırakın seçme hakkını dahi özgür bir biçimde kullanamıyor” dedi.

gülsün bigehan panel (46)“TEK ADAM İSTEMİYORUZ, ÇOK KADINLI PARLAMENTO İSTİYORUZ”

Bilgehan,”Bırakın seçilmeyi seçme konusunda bile kadınlarımızın hala sorunları var. Seçimlerde kadın seçmenlerimizle buluşmaya çalışıyorum. Buluştuğumuz kadınlarla çok iyi anlaşıyoruz. Sonunda şöyle bir itiraf geliyor; “vekilim biz size oy vermek isteriz ama evdeki izin vermez” diyorlar. Daha tecrübesiz olsam “Olur mu, gizli oy bu, nereye oy attığını nereden bilecek” diyemiyorum. O gizli oyu bile özgürce kullanmaya sahip değil kadınlarımız. Tek adam istemiyoruz, tek adam rejimi istemiyoruz, kadınların çok olduğu bir parlamenter rejim istiyoruz. Yerel yönetimlerde kadınlarımızın oranı yüzde 2. Mesela ben bu yerel seçimlerde özellikle muhtarların kadın olmasını çok isterdim. Çünkü muhtarlık kadınların çok rahat yapabileceği bir iş, şartları da uygun. Şu anda da 3 kadın valimiz var. Hükümete baktığımız zaman bir tek kadın bakan görebiliyoruz. O da kadından sorumlu bakan. Bu dünyanın hiç bir yerinde yok, eşitsizliğin en çok yaşandığı ülkede bile 1 kadın bakan yok” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından soru cevap bölümünde katılımcılar CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’a çeşitli sorular yönelttiler. Yaklaşık iki saat süren panel sonunda CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ve STK görevlileri tarafından Bodrum Sağlık Vakfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu seramik plaketler ve değişik hediyeler takdim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.