enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

TED BODRUM KOLEJİ ÖĞRENCİSİNDEN SERAMİK SERGİSİ…

idil poyraz seramik sergisi TED Koleji (7)
TED Bodrum Koleji öğrencisi İdil Poyraz, 15 yaşında “Dünyamdan Dünyanıza” adlı ilk kişisel sergisini açmanın heyecanını yaşadı. Poyraz’ın “Dünyamdan Dünyanıza” adlı sergisi 1 hafta boyunca açık kalacak.
Bodrum Gündem Haber
TED Bodrum Koleji Lise Hazırlık sınıfı öğrencisi İdil Poyraz’ın 4 yıldır sürdürdüğü seramik çalışmalarında ürettiği eserlerinin bir kısmı, okulda açılan sergiyle görücüye çıktı. Yaklaşık 50 parça seramik çalışmasının beğeniye sunulduğu sergi, sabah saatlerinde okul girişindeki fuaye alanında düzenlenen törenle açıldı.
idil poyraz seramik sergisi TED Koleji (3)Okul yöneticileri, öğretmenler, lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri ile seramik eğitmeni Aytekin Kılıç’ın katıldığı açılış töreninde kısa bir konuşma yapan TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü Fırat Asyalı, öğrencilerinin sanat dallarında yaptıkları çalışmaları çok önemsediklerini vurgulayarak; “Bu sene okulumuza yeni gelen çok sayıda öğrenci var. İdil de bunlardan biri. Biz okulumuzda yapılan resim çalışmalarını ya da seramik çalışmalarını, sanat çalışmalarını bireysel sergilerle okulumuzun koridorlarında sergileyerek ödüllendirmek, onurlandırmak istiyoruz. Eğitim sadece test, sınavdan ibaret değil. Diğer sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetler de bizim açımızdan Türkçe, Sosyal Matematik, Fen kadar değerli. Dolayısıyla öğrencilerimizin çok yönlü yetişmelerini istiyoruz. İyi bir akademik kariyer yaparken aynı zamanda sanatla, sporla ve kültürel etkinliklerle haşır neşir olsunlar istiyoruz. İdil 4 senelik birikiminde seçtiği eserleri getirip sizlere sergilemek istemiş. Kendisini tebrik ediyoruz” dedi.
Fırat Asyalı’nın konuşmasının ardından misafirler sergilenen seramik çalışmalarını inceledi. İlk kez çalışmalarını sergilemenin heyecan ve mutluluğunu yaşayan İdil Poyraz’ın özellikle yelkenli, baykuş, deniz atı ve balık formundaki eserleri dikkat çekti.
Poyraz’ın “Dünyamdan Dünyanıza” adlı sergisi 1 hafta boyunca açık kalacak.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.