enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

34 MİNİK YAZARDAN “ÇEVRE KORUYUCULARI” KİTABI…

çevre-koruyucuları-manşetGüler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 4 / F  öğrencileri tarafından hazırlanan “Çevre Koruyucuları” kitabının  tanıtımı Konacık Heredot Kültür Merkezinde yapıldı. 

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ile çevre okullardan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğretmenlerinden Hafise Özçeri’nin rehberliğinde 4/F sınıfında eğitim gören 34 öğrenci tarafından hazırlanan “Çevre Koruyucuları” adlı kitapla ilgili bilgiler veren Özçeri, okullarındaki ve diğer okullardaki öğrencilerin çevre bilincini artırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini belirtti. Hafise Özçeri “Ne kadar çok yazdıysak o kadar çok okuduk. Yazdıkça çevremiz hakkında duyarlılığımız arttı. Temennimiz; “Çevre Koruyucuları” isimli kitabımızın onu okuyan öğrencilere ışık olması, onlara geleceğin yazarları, düşünürleri ve doğaseverleri olma yönünde ilham vermesidir. En önemli isteğim; yarınlarda bizim için yaşanabilir bir dünya bırakılmasıdır. Çocukların dünyalarını cehenneme çevirmeyelim. Yarının doğasını bugünden yaratalım.” Dedi.

çevre koruyucuları (15)Öğrencilerin hazırladığı gösteri öncesi görüştüğümüz İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, iki yıl önce geldiği Muğla’da başlattıkları projenin meyvelerini vermesinden son derece mutlu olduklarını belirtti. Celalettin Ekinci, “İki yıldır devam ettirdiğimiz bir projedir bu. Eğitim öğretim faaliyetlerini bir bütün olarak değerlendiriyoruz, sadece akademik başarı değil. Biz bu ülkenin kültür, sanat, edebiyat ve spor alanında da insan yetiştirmek gerekiyor. Böyle bir görev ve sorumluluğumuz var. Bugün ki çalışma da buna bir örnektir.  Ülkemizin inşallah geleceğine yön verecek kültür sanat insanları yetiştirmek üzere bir çalışma yapıyoruz.

Muğlamız örnek bir şehir. Bu güzellik karşısında bizlerin sorumluluğu biraz daha artıyor. Turizm bölgesi olmamız dolayısı ile çocuklarımızı dışa açık bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Hem çocuklarımızın kültür ve değerlerini sağlam tutmamız lazım gelebilecek tehlikeler karşısında hem de iletişimde bulunabilecekleri şekilde eğitmemiz, yetiştirmemiz gerekiyor.  Muğla akademik başarı olarak çok iyi bir yerde ve her geçen yıl da istatistiki olarak gelişmemizi görebiliyoruz. Çocuklarımız emin ellerde, bize güvensinler. “ dedi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim müdürü Emin Geçin,  dünyadaki en değerli varlığın çocuklar olduğunu dile getirdiği konuşmasına şöyle devam etti “ Tüm dünya ülkelerinde ilk icraat olarak eğitime yatırım yapılır. Bizler gelecek planı yaparken çocuklarımız için belli bir mesleğin altını çiziyoruz. Bunun için onlara özel dersler, denem sınavların yoğun olduğu bir program uygulatmaya çalışıyoruz. Ama benim çocuğum mutlu olsunu kaçırıyoruz. Önceliğimiz mutlu çocuklar yetiştirmek olmalı. Her şey akademik başarı değildir. Ne yaparlarsa yapsınlar mutlu olsunlar” dedi.

çevre koruyucuları (4)Etkinlikte söz alan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise kitabın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ederek, “ Başkanımızın  bize söylediği bir şey vardı: Eğitim ile ilgili bir konu size geldiğinde bana danışmadan her türlü desteği sağlayın. Burada en önemli şey, bu kitabı hazırlayarak zor olanı başaran, böyle bir yüreğe sahip bu yaştaki öğrencilerimizin bu bilgiye erişip böyle yazılar yazabilmesi; bu öğrencilerimizi bir araya getiren Hafise hocamın bunları kitap haline getirebilmesi ve okul müdürümüzün, ilçe milli eğitim müdürümüzün ve il milli eğitim müdürümüzün de buna sonsuz destek vermesidir. Asıl alkışlanması gerekenler, biz destekleyenler değil öğrencilerimizi bu aşamaya getirenlerdir. Onlara bir kez daha başkanım adına teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Öğrencilerin hazırladığı gösterinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci tarafından, kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere plaket, madalya ve hediyeler verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.