enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“BODRUM’UN SUSUZ KALMASINA BAKANLIK KULAKLARINI KAPATIYOR”…

“BODRUM’UN SUSUZ KALMASINA BAKANLIK KULAKLARINI KAPATIYOR”…

nurettin demirCHP Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir,  Muğla İlinin işsizlik başta olmak üzere turizm, yatçılık, ulaşım, tarım, Bodrum yarımadası acil içme suyu projesi konularını TBMM Genel Kurulda gündem dışı söz alarak konuştu.

Bodrum Gündem Haber

TBMM’de gündem dışı söz alarak konuşan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Türkiye’nin gözbebeği olan Muğla’ya ülkenin her yerinden iş bulmak ile ilgili yoğun talep yaşandığını belirtti. Demir, Muğla’da da tüm yurtta olduğu gibi işsizlik sorununun birinci sırada yer aldığını söyledi.  CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir’in TBMM’de yaptığı konuşmanın ana başlıkları ve detayları şu şekilde;

“Turizmde Bu Yıl İçin Çok Ciddi Alarm Zilleri Çalıyor”…

CHP Muğla Milletvekili Prof.Dr.Nurettin Demir, Turizm bölgesiyiz, biliyorsunuz, Türkiye’nin 2’nci turizm kentiyiz ama turizm bakanlarımız, 3 bakan geldi geçti ve maalesef hiçbiri de gelip bir Muğla’nın sorunlarıyla, turizm sorunlarıyla ilgilenmediler. Gerçi Türkiye’nin gerçekte turizmle ilgili büyük sorunları var. Maalesef bu yaz için çok ciddi alarm zilleri çalıyor, turizmde de çok kötü günler bekliyor, rakamlar yükselmiyor ve birçok tur iptal ediliyor. Gördüğümüz kadarıyla, aldığımız haberlere göre “Kruvaziyer ” turizmi de Türkiye’de şu anda göçmüş durumda. Kuşadası’na gelecek 42 sefer iptal edilmiş durumda. Bunlara şimdiden tedbir almak lazım ve çözüm üretmek lazım. Hükûmetin ve bizlerin de özellikle bu konuda tabii ki hep beraber tedbir almamız lazım.

“Güvenlik Sorunları Ve Belirsizlik Ortamı”…

Demir,Yatçılık konusunda çok ciddi sorunlar var. Kıyılarla ilgili çok büyük sorunlar var. Bunların en büyük nedenleri tabii ki Türkiye’deki güven, güvenlik sorunları ve belirsizlik ortamı. Bunların bir şekilde çözülmesi lazım. Ayrıca, tabii ki ilimiz de ülke genelinde olduğu gibi ciddi bir vergi yükü altında ezilmekte.

“500’e Yakın Patlama Oldu Ve Bodrum Geçen Sene Susuz Kaldı”

Demir, Maalesef, biliyorsunuz, geçen sene vahşi çöp alanlarının yanması nedeniyle Bodrum’un büyük bir kısmı yangın geçirdi; buralarda revizyon yapılması, rehabilite edilmesi konusunda büyükşehrin istekleri karşılık bulamamakta ve önümüzdeki dönem belki de yine çok ciddi bir sorun yaşanacak. Özellikle Bodrum yarımadası acil içme suyu projesi, maalesef 500’e yakın patlama oldu ve Bodrum geçen sene susuz kaldı ve bu sene de susuz kalmayla baş başa çünkü Bakanlık bu konuda kulağını tıkıyor, desteklemiyor.”

“Maalesef Milletin Parasıyla Yapılmış Olan Tünelimiz Kapalı”…

Demir, özellikle ulaşımla ilgili çok ciddi sorunlar var. Başta Göcek Tüneli; biteli altı ay, bir sene oldu. Bir önceki başbakan söz vermesine rağmen, maalesef milletin parasıyla yapılmış olan tünelimiz kapalı. Bir çözüm bulunamadı, buna çözüm bulmak gerekir. Yöre milletvekillerini ve Hükûmeti de her zaman için bu konuda uyarıyoruz ama maalesef bir çözüm üretilemedi.

“Muğla Zeytincisinin Mağduriyeti”…

Prof.Dr.Nurettin Demir; Tarımda da çok büyük sorunlar var. Tarım, biliyorsunuz, Muğla’da turizmden daha önce gelen bir sektör ama görüyoruz ki Muğla ayrıcalıklı bir il. Şöyle ayrıcalıklı: Zeytinyağı konusunda maalesef çok az bir para vermelerine rağmen destekleme primleri verilmedi yani diğer illere verilmesine karşın Muğla zeytincisi bu konuda mağdur ediliyor. Zaten halkalı leke hastalığından dolayı ürünler çok düşük olduğu için zeytincimiz perişan.

“Orman Bakanı Ve Tarım Bakanımızın Da Muğla’ya Yapılacak Olan Yatırımları Desteklemediğini Görüyoruz”…

Arıcılık çok ciddi sıkıntılar yaşamakta. Kovan başına verilen 10 liralık destekleme bugüne kadar verilemedi ve arıcılarımız maalesef arıları besleyen şekeri de alamamış durumdalar. Niçin Muğla’ya böyle bir ayrıcalık yapıyorlar, onu iktidara sormak lazım. Bunun dışında, Orman Bakanı ve Tarım Bakanımızın da Muğla’ya yapılacak olan yatırımları desteklemediğini görüyoruz. Özellikle yarımadadaki sorunların giderilmesi, katı atık tahsis yerlerinin, çöplüklerin…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.