enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’A CAZ YAKIŞIR…

BODRUM’A CAZ YAKIŞIR…

bodrum caz festivali  (1)

LEO Organizasyon, Bodrum Belediyesi ve Caz Derneği’nin destekleri ile düzenlenen Turkcell Bodrum Caz Festivali’nin lansmanı yapıldı.

Bodrum Gündem Haber

Of Gümüşlük’te yapılan lansmana eski bakanlardan Fikret Ünlü, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Genel Koordinatörü Mehmet Kocair, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay ile Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu ile LEO Organizasyon yetkilisi Devrim Erol ve sanatçılar katıldı.

bodrum caz festivali  (4)Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Genel Koordinatörü Mehmet Kocair, “Böyle güzel ve binlerce yıllık tarihi olan bir bölgede, Bodrum’a çok yakışacak ve Bodrum ile uyuşacak diye umduğumuz güzel bir etkinliğin, Bodrum Caz Festivali’nin duyurusunu yapmak için bugün bir aradayız. Arkadaşlarımız dedi ki Bodrum’a caz çok yakışır. Hatta bir hayalimiz var: Bodrum’un o herkesin dillerindeki özlemle söylediğimiz güzel müziklerimizi dünyaya bu formda icra edip yayalım diyoruz. Seneye bu daha da oturarak devam edecek zannediyorum…” dedi.

bodrum caz festivali  (3)BODRUM VE CAZ AYRI AYRI İKİ KAVRAM AMA FARKLI BİR SİNERJİ YARATACAK…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a desteklerinden dolayı teşekkür eden LEO Organizasyon yetkilisi Devrim Erol, “Biz Bodrum’u çok seven ve önemseyen girişimciler olarak arkamıza hem caz  deneyimini hem de organizasyon deneyimini alarak buna hayatlarımızın büyük bir kısmını verdik. Bodrum ve caz ayrı ayrı iki kavram. Bu ikisini yan yana getirdiğimizde farklı bir sinerji olacaktı ve gerçekten de öyle oldu. 21. yüzyılın müziği caz aslında New Orleans’ın sokaklarından çıkan bir haykırış, bir özgürlük çığlığıydı ve 21. yüzyıla da damgasını vurdu. Biz  bunu yerelleştirilelim ve Bodrumlulaştıralım istedik. O nedenle değişik uygulamalarla başladık ve yola çıktık. Bu uygulamalar sırasında Bodrum Belediye Başkanı sevgili Mehmet Kocadon, bize gerçekten çok çok destek oldu ve el ele çok güzel işler yaptık…” şeklinde konuştu.

bodrum caz festivali  (2)TÜRKİYE’DE YAŞAYAN SANTÇILARI ÖNE ÇIKARACAĞIZ…

Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu ise konuşmasında, “Bize destek olan herkes, duydukları andan itibaren büyük bir özveri ile bizi desteklediler ve bizi bağırlarına bastılar. Biz ağırlıklı olarak bu sene, Türkiye’de yaşayan sanatçıları ön plana çıkarmak amacıyla çalışıyoruz…” dedi.

Off Gümüşlük’te yapılan basın lansmanında festival programı da açıklanarak ardından İlhan Erşahin İstanbul Sessions tarafından keyifli bir konser verildi.

Festival, Antik Tiyatro ve Bodrum Kalesi konserlerinin yanı sıra Caz Kulüp performansları ve sokak buluşmaları ile birlikte bütün yarımada genelinde sanatseverleri caz ile buluşturacak.

Sergi:

Festival için özel hazırlanan Caz Derneği Karma Fotoğraf Sergisi 1 Eylül’de OASİS’te açılacak. Açılışta Murat Arkan – Michael Franks projesi ile sahne alacak.

Kalede Caz:

Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum’a ithafen 8 Eylül’de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse Konseri ile TAİS sponsorluğunda gerçekleşecek.

9 Eylül’de kendine özgü anlatımı ile Bodrum anılarını da dinleyeceğimiz Ayhan Sicimoğlu, Latin All Stars grubu ile yer alacak.

Hollanda’da doğup büyüyen ve şimdi sesiyle ve Hollandalı ekibiyle bizleri büyüleyen Karsu, 10 Eylül’de sahne alacak.

16 Eylül 2017 tarihinde Bodrum Kalesi’nde Jülide Özçelik Bodrum Konseri’nde sevdiğimiz şarkılarının caz formunda uyarlamaları yanı sıra sürpriz Bodrum Türküleri de yer alacak.

OFF GÜMÜŞLÜK CAZ SAHNESİ:

4 Eylül 2017 İstanbul Funk Unit,
5 Eylül 2017 Eva Klesse Quartet (Goethe Institut desteği ile),

6 Eylül 2017 Raci Pişmişoğlu Mus461,
11 Eylül 2017 Ferit Odman Quintet,
12 Eylül 2017 Çağıl Kaya,
13 Eylül 2017 Can Çankaya & Kağan Yıldız Duo,
14 Eylül 2017 Ece Göksu Quartet feat. Neşet Ruacan,
17 Eylül 2017 Jehan Barbur Kapanış Konseri,

Denizde Romantik bir Günbatımı Konseri:

Festivalin ilk yılında mekan destekleri arasında yer alan Club Catamaran, muhteşem bir konsere ev sahipliği yapacak. 11 Eylül 2017 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası, denizde bir konser verecek. Orkestraya konuk solist olarak çok önemli bir isim katılıyor: Ömür Göksel. Sevilen Frank Sinatra yorumları ve caz standartlarından seçmeler ile gün batımını caz severlerle denizde karşılayacak.

Sadece Bodrum için değil, ülkemiz için de çok önemli bir kurum olan INA- Sualtı Araştırmaları Enstitüsü’nde Ayşe Sicimoğlu ile Ali Tolga Demirtaş dinletisi ile özel bir gece gerçekleşecek. Festivale İtalya’dan katılan BS Quartet, 7 Eylül’de Kefi’de sahne alacak.

Festival programı www.bodrumcazfest.org adresinden izlenebilir. Ayrıntılı bilgi için de [email protected]adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.