enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM SAĞLIK VAKFI 5. ERKAN DÜLGEROĞLU SANAT ÇALIŞTAYI…

sağlık vakfı dülgeroğlu çalıştayı  (6)Bluart Dijital Dekorasyon ana sponsorluğundaki 5. Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayı, Bodrum Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı Sanat Atölyeleri’nde sanatçıların katılımıyla başladı.
Bodrum Gündem Haber 
Bu yıl gerçekleştirilen çalıştayda seramik başta olmak üzere tekstil ve özgün baskılar yapılacak. Bu baskıların  porselen ürünleri üzerinde farklı tasarımlar geliştirilebilmesi adına, seramik sanatçılarının yanı sıra, tekstil tasarım, grafik tasarım, çini tasarım ve özgün baskı konularında çalışan deneyimli tasarımcı ve sanatçılar da çalıştayda yer alacak.
Sanatçılar ana teması “Deniz, Bodrum ve Mitoloji”olan tasarımlarını önceden tasarlayacak ve atölyede tasarımlarını porselen ürünler ve diğer yüzeylerde kullanacaklar.  Çalıştay içerisinde Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki engelli bireylerde yer alarak kendi tasarımlarını porselene aktaracak.
Atölyede çalışan engelli bireylerin daha önceden üretmiş oldukları ürünlerin fotoğraflarından baskılar yapılacak ve özgün baskılarda Bristol kâğıdı kullanılacak. Fırınlama ve sergileyebilmek açısından porselen ürünler çalıştayın ilk günlerinde yapılacak.
Karolardan büyük panolar üzerine tasarım yapılacak ve bu tasarımlarda vakıf yararına satılacak.
Gün boyu süren seramik ve özgün baskı tekniği çalışmalarının ardından saat 17.00’de Seramik öğretmeni Tarık Kartal, kurum psikoloğu Bilge Aktaş ve çocuk gelişim uzmanı Alev Karaman’ın “Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi ve Engelli Bireylerle Seramik Üretimi” konulu sunumu,  saat 18.00’da da Yrd. Doç. Dr. Elif Aydoğdu Ağatekin’in “Seramik Sanatında Yeni ve Alternatif Biçimlendirme Yöntemi Olarak Aşındırıcı Su Jeti Kullanımı” konulu sunumu yapıldı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.