enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“KARİA’NIN GÜÇLÜ KADINLARI” KONFERANSI…

“KARİA’NIN GÜÇLÜ KADINLARI” KONFERANSI…

KARİANIN ERK SAHİBİ KADINLARIAkdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı (AKADEMİA)  tarafından 18 Kasım Cumartesi günü Karia’nın iktidar sahibi kadınlarının anlatılacağı bir konferans düzenlenecek.

Bodrum Gündem Haber

Akademia Vakfı bünyesinde oluşturulan Herodotos Tarih Araştırmaları Merkezi tarafından hazırlanan konferansa Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mensubu Yrd.Doç.Dr. Güray Ünver konuşmacı olarak katılacak.

Karia’nın iktidar sahibi kadınlarının anlatılacağı bir konferansta  Karia Kraliçesi I. Artemisia, Rodos’u dize getiren kadın II. Artemisia ve Karia Prensesi Ada gibi Halikarnassos’un Erk Sahibi Kadınları konuşulacak.

Akademia Vakfı Konferansları kapsamında gerçekleşecek olan etkinlik 18 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’te Konacık’taki Heredot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Herodotos Tarih Araştırmaları Merkezi üyesi Reyhan Destan, yapılacak konferans ile ilgili olarak “Tarihin babası, hemşerimiz Herodot’un izinde Akdenizi çevreleyen ülkelerin tarihi coğrafyalarını incelemek, araştırmak, bu konularda  Ulusal ve Uluslararası düzeyde kurulan ve faaliyet içinde olan benzer kuruluş, akademisyen ve araştırmacılar ile temas kurmak, işbirliği yapmak  gayesi ile; Mausoleum’u canlandırmak için  büyük bir gayret içinde olan Doğu Akdeniz Ülkeleri Akademisi bünyesinde ‘Herodotos Tarih Araştırmaları Merkezi’ isimli çalışma grubunu oluşturduk. Bu kapsamda, amacımız Akdeniz tarihi ile ilgili akademik konferanslar düzenlemek, yaz aylarında yaz okulu, çalışma seminerleri, sergiler tertiplemek, uluslararası sempozyumlar ile Bodrum ve Herodotos’un ismini daha fazla duyurabilmek için yola çıkıyoruz.” Dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.