enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP’DE 2.BAŞKAN ADAYI TUNA IŞIN…

CHP’DE 2.BAŞKAN ADAYI TUNA IŞIN…

tuna ışın chp bodrum ilçe başkan adayı

3 Aralık günü gerçekleşecek olan Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Kongresinde mevcut başkan Recai Seymen’den sonra, Tuna Işın’da adaylığını açıkladı. Adaylık duyurusunda oldukça dikkat çeken ifadeler yer alıyor…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Örgütü İlçe Kongreleri süreci devam ediyor. 3 Aralık günü CHP Bodrum İlçe Kongresi gerçekleştirilecek. Kıyasıya bir yarış ile geçen delege seçimlerinin ardından, adeta sürpriz denilecek bir şekilde Tuna Işın CHP Bodrum İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Tuna Işın ve grubu delege seçimlerinde Recai Seymen ile birlikte hareket ederek (görece olarak) ezici bir çoğunluk elde etmişlerdi.

Tuna Işın Sosyal Medya hesabından adaylığını şu ifadeler ile duyurdu;

Sevgili Dostlarım,

Yaşamımın en onurlu adımını atmak üzere almış olduğum kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum…

Partimin her kademesinde sokaklarda meydan meydan, ev ev gezerek başlayan siyaset hayatım, gerek seçim komisyonlarında, gerekse yönetim kurulu üyeliklerinde ve son olarak ilçe başkan yardımcılığı göreviyle devam etmiştir.

Dünyanın ve Türkiye’mizin yeni şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, çok zorlu bir dönemin bizi beklediğini görmeliyiz.

Bu nedenle, partimizin yeni yönetim kadrolarının oluştuğu kongre sürecimizde bir kan değişikliğinin, bir yenilenmenin kaçınılmaz olduğu ortadadır.

Birilerinin, kişisel çekişmelerinin tarafı olmadan, parti politikalarını, ilkelerini, emeğini ve liyakatı esas alan bir yönetim modeli ortaya koyabilecek, daha kolektif, dinamik, samimi ve akılcı hareket edebilecek, sözünü ettiğimiz değişimin farkına varmış ve cesaretle olayların üzerine gidebilecek, mücadele ruhu yüksek, genç kadroların liderliğine ihtiyacımız var.

Değerli dostlarım, işte bu duygu ve düşüncelerle, Bodrum’dan yana taraf olmak, Bodrumumuza sahip çıkmak ve Atatürk Cumhuriyetinin aydınlık geleceğine hizmet etmek için, Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığına Adayım.

Sevgi ve Saygılarımla…
Tuna IŞIN”

Tuna Işın’ın açıklamalarında ise oldukça dikkat çeken ifadeler yer almakta. Özellikle “Bir kan değişiminin kaçınılmaz olduğu ifadesi” ile “Birilerinin, kişisel çekişmelerinin tarafı olmadan, parti politikalarını, ilkelerini, emeğini ve liyakatı esas alan bir yönetim modeli ortaya koyabilecek, daha kolektif, dinamik, samimi ve akılcı hareket edebilecek, sözünü ettiğimiz değişimin farkına varmış ve cesaretle olayların üzerine gidebilecek, mücadele ruhu yüksek, genç kadroların liderliğine ihtiyacımız var…” ifadeleri CHP içinde devam eden gerginliğin bir süre daha devam edeceğini gösteriyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.