enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MÜRSEL ALBAN TEK ADAYLI SEÇİMDE, YENİDEN BAŞKAN OLDU…

chp-muğla-il-kongresi-24-aralık-2017-(40)

 

CHP Muğla İlçe Örgütü 36. Olağan İl Kongresi ile seçim sürecini tamamladı. 24 Aralık 2017 Pazar günü yapılan seçimde 470 delege oy kullandı. Alban 409 oy alarak başkanlığa seçilirken, 58 oy boş çıktı. Kongrede konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde İYİ Parti ve HDP ile ittifak yapacaklarının da sinyalini verdi. Bazı CHP’liler ise umutsuz konuşmaları ve ittifak konusunda eleştirilerde bulunarak Ekmelettin İhsanoğlu fiyaskosunu hatırlattılar…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP 36. Olağan Muğla İl Kongresi gerçekleştirildi. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen CHP İl Kongresinde 470 delege oy kullandı. 409 oy alan Mürsel Alban yeniden İlçe başkanı olurken, 58 oy ise boş çıktı.

chp muğla il kongresi 24 aralık 2017 (28)CHP 36. Olağan Muğla İl Kongresine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger başta olmak üzere Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İlçe Başkanları, CHP’li İlçe Belediye Başkanları, geçmiş dönem Muğla Milletvekilleri Sami Gökmen, Ali Aslan, Fevzi Topuz, delegeler ve partililer katıldılar.
chp muğla il kongresi 24 aralık 2017 (39)CHP YİNE İTTİFAK YAPACAK…
CHP 36.Olağan Muğla İl Kongresine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, önümüzdeki seçimlerde yine ittifak yapılacağını sinyallerini vererek şöyle konuştu;  “Bizimle aynı düşünen partilerle de bence bir araya gelmek zorundayız. Asgari müştereklerimizde buluşmak zorundayız. Bunun adımlarını İstanbul’da attık. Bizim gibi asgari müşterekte beraber olduğumuz bütün dostlarla, partililerle, vatanseverlerle bir arada olmak zorundayız…”
chp muğla il kongresi 24 aralık 2017 (1)İTTİFAKTAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK…
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aksünger, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna vurgu yaparak, artık daha diri, daha iri olup safları sıklaştırmaya ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Aksünger, “Birbirimizi yaralayarak bir yere varamayız. Ben partimde yeni üyelik sisteminin, yeni liyakat düzeninin oluşması için uğraşıyorum. Zor mu elbette zor, kolay değil. Burası  Cumhuriyet Halk Partisi. Diğer partilere benzemiyor. 90 küsur yıllık bir gelenekten geliyoruz. Mustafa Kemal’in koltuğuna oturanların hepsine saygı göstermiş, bu kadar üye var. Ne olursa olsun. Biz birlik ve beraberlik içinde olalım. Başka şansımız yok zaten…” diye konuştu.

EKMELETTİN İHSANOĞLU FİYASKOSUNU HATIRLATTILAR…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aksünger’in umutsuz ve ittifak konusunda “Bizim gibi asgari müşterekte beraber olduğumuz bütün dostlarla, partililerle, vatanseverlerle bir arada olmak zorundayız, başka çaremiz de şansımız da yok…” şeklindeki söylemini eleştirerek, “Partisine, CHP’ye güvenmeyen yöneticilerden nasıl bir başarı beklenebilir ki…” şeklinde eleştirilerde bulunurken, Ekmelettin İhsanoğlu ve diğer açılımlardan alınan başarısız sonuçları ve fiyaskoları hatırlattılar.

chp muğla il kongresi 24 aralık 2017 (25)ALBAN BAŞKAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ…

Tek adaylı bir seçim sonunda yeniden İl Başkanı Mürsel Alban ise sosyal medya hesabından 36. Olağan İl Kongremizi tamamladık. Görev vererek bizleri onurlandıran ve desteklerini esirgemeyen İl Delegelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, tüm partili ailemize, ayrıca bizlerle olan sivil toplum kuruluşları ile basın mensuplarına ve emekleri için Divan Başkanımız Genel Başkan Yardımcımız Erdal Aksünger’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tebrik mesajlarıyla Kongremize katkı koyan Genel Başkan Yardımcılarımıza, Parti Meclisimize, Milletvekillerimize ve ayrıca diğer Siyasi Parti Yöneticilerine de teşekkür ediyor, Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Yolumuz Aydınlık olsun…” şeklinde bir açıklama yayımladı.

chp muğla il kongresi 24 aralık 2017 (2)MEHMET KOCADON KISACA KUTLAMAKLA YETİNDİ…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise sosyal medya hesabından “Bugün gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Kongresi’nde yeniden başkanlığa seçilen Mürsel Alban ve ekibini tebrik ediyor, yeni sürecin partimize ve Muğla’mıza hayırlı olmasını diliyorum…” şeklinde kısa bir mesaj yayınladı.

acar ünlü muğla il kongresi“BAŞKA BİR TÜRKİYE MÜMKÜN VE BUNU HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ…”

Demokrat ve muhalif tavrı ile CHP 36.Olağan Muğla İl Kongresi ile ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü ise Muğla İl Kongremizi gerçekleştirdik. Hepimize hayırlı olsun. Tartışarak, görüşerek, konuşarak hepimiz için en iyisini bulabiliriz. Çünkü bizim felsefemizin yapı taşlarıdır; konuşmak, anlaşmak ve müzakere etmek. Hepimiz birbirimizin destekçisi ve geliştiricisi olarak 2019’a doğru yürümeliyiz. Bundan sonrası hepimizin elinde. Başka bir Türkiye mümkün ve bunu hep birlikte başaracağız…” dedi.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ…

Tek aday Mürsel Alban’ın Başkan olduğu Muğla İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Müge Yenisu-İç Mimar, Mustafa Coşkun-Turizm İşletmecisi, Bircan İnan-Emekli Öğretmen, Mehmet Güven-Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı, Esma Sema Gençoğlu, Yağmur Türkel-Avukat, Uzay Kocabaş-İşçi, İlkay şimşek-Esnaf, Ahmet çağdaş Sezer-Avukat, Nihal Yılmaz-Emekli Memur, Şenay Tımbıl-Emekli Memur, Egemen Gülhan-Matematik Öğretmeni, Salih uzun-Esnaf, Abdullah Türk-Emekli Memur, Hakan Ünsal-İnşaat Mühendisi, Özcan Kaya Serbest Meslek, Hülya Elmaz-Diş Doktoru, Vahdettin Yıldız-Emekli Memur, Önder Oktay Arslan-İşçi, Adem Zeybekoğlu-Kimya Mühendisi.

REKOR DÜZEYDE ÇİZİK ATILDI…

Muğla İl Kongresinde rekor düzeyde çizik atıldığı ifade ediliyor. Muğla CHP İl Delegesi (Bodrum) Süreyya Çamcı; “24 Aralık (yarın) CHP Muğla il kongresi var. İl delegesiyim ve oy kullanacağım. İster tek aday olsun ister daha fazla aday olsun listelerde, ( veya listede ) bulunduğu yere “atama” ile gelmiş kim olursa olsun adını çizerek oyumu kullanacağımı açıkça beyan ediyorum. Bundan kasıt söz konusu şahısların kişilikleri değildir. Amacım “atama” sistemine karşı durmaktır. Ve #adalet# diyerek 500 km yürümüş bir genel başkana “atama”nın hiçbir koşulda adil olmadığını anımsatmaktır. Dilerim kendisine ulaşır…” sosyal medya hesabından oldukça dikkat çeken bu açıklamayı yapmıştı. 

chp muğla il kongresi 24 aralık 2017 (37)

 

 

Yorumlar
  1. fikret karataş dedi ki:

    Yeni yönetimi kutlayarak selamlayıp başarılarını yinelemesini ve katlamasını diliyorum. Çok önemli bir süreci yaşayacağız. Bu süreçte herkes aykırılığa, provokasyona, gerilime, iftiraya, örgütün tercihine karşı durmaya, örgütü yermeyi huy edinenlere olur vermemeye özen göstermelidir diye düşünüyorum. Bu süreçte elde edilecek başarı Atatürk’ümüz ve onu takip toprak olan liderleri göçtükleri yerde mutlu edecektir. Önümüzdeki seçiler mutlaka kuvva gücüyle kazanılmalıdır. Kuvvai Milliye ise demokratik, Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve Laik güçleri anlatır. Başarı dileklerimle!….