Bodrum Gündem

YENİYILA UMUTLA BAKMAK… / Can Pulak Yazıları…

YENİYILA UMUTLA BAKMAK… / Can Pulak Yazıları…

can-pulak-bodrum-gündem-yazıları-22Kötülükleri geride bırakmayı,ileriye umutla bakmayı öğrenmeliyiz. Şartlar çok kötü olabilir,karanlıktan burnumuzun ucunu bile göremeyebiliriz. Ama unutmayalım ki,her karanlığın ötesinde aydınlık vardır. Ömürler devamlı karanlıkta geçmiyor.Her gecenin bir de sabahı olduğunu unutmayalım.

Çok kötü bir yılı geride bırakıp,yeni bir yıla girdik. Yeni yıllara korkuyla, kuşkuyla, endişeyle, panikle,üzüntüyle girmemeliyiz. Evet büyük acılar tattık, her gün inanılmaz olaylarla milletçe sarsıldık, düşmanla ve terörle savaştık, darbelerden kurtulduk. Bir ülkenin başına gelebilecek tüm kötülükleri ve belaları yaşadık. Ama yine ayaktayız ve hiç şüpheniz olmasın yine ayakta kalacağız.
Çok yanlışlar yaptık, çok yanlış kararlar aldık ve bu yanlışlar zincirinin çok zararını gördük. Doğru ama,bu yanlışlardan bizi kim kurtaracak? Başka bir ülkeden yardım bekleyecek değiliz. Yine biz düzelteceğiz ülkemizi,yine biz güçlendireceğiz, el ele verip yanlışlardan birlikte döneceğiz.
Bizi bölmek, parçalamak, milleti birbirine kırdırmak istiyorlar. Yeni değil bu oyun, öteden beri oynanıyor ülkemizde. Yazarı yabancı, rejisörü yabancı, oynayanlar yabancı. Sadece satılmış figüranlar yerli. Bu dışarıdan yönetilen oyunun hedefine gitmesi imkansız. Bizi üzecek, öfkelendirecek, kızdıracak ama, başarı şansı hiç yok. Yeter ki, el ele ve omuz omuza verelim ve bu oyunu bozalım.

Gencecik evlatlarımızı kaybediyoruz, nice fidanlarımızı yitiriyoruz. Ocaklara ateş düşüyor, ailelerin bağrı yanıyor. Şehitlerimize ağlıyoruz milletçe. Bu savaşlardan, bu mücadelelerden sonunda galip çıkacağız. Evet ekonomik açıdan belki zayıflayacağız, gücümüzden önemli kayıplar vereceğiz, devletimizi zorluğa iteceğiz ama, göreceksiniz Türkiye’yi birlikte aydınlığa kavuşturacağız.
Tarihi inceleyin, bu topraklar ne mücadeleler gördü. Osmanlı’nın tarihi yanlışlarını bir avuç kahraman Türk düzeltmedi mi? Atatürk ve silah arkadaşları, Cumhuriyeti bin bir yokluk ve imkansızlıklar içinde kurmadı mı? Üstte yok,başta yoktu o dönemde. Silah yok,cephane yoktu. Yedi düvelle savaştık, dünyanın güçlü ordu ve donanmalarını denize döktük. Canımızı dişimize taktık ve o yokluk içindeki milletle, Atatürkümüzün yönetiminde destanlar yazdık. Yeni bir devlet kurduk, kurduğumuz o genç Türkiye kısa zamanda dünyanın saygınlığını kazandı. Bunları hatırlayalım lütfen..
Moralinizi bozmayın, yeni yıla umutsuz girmeyin. Bozulan sistemimizi, devletimizi yine güçlü hale getiririz. Doğrular yanlış yapa yapa bulunur. Biz son yıllarda öyle yanlışlar yaptık ki, artık geride yapacak başka yanlış bırakmadık gibi… O halde artık doğrulara yürüyebilir, aydınlığa koşabiliriz. Nasıl olsa yanlışları eninde sonunda, milletin bir kısmı değil tamamı görüp kabullenecek. İşte o zaman özlediğimiz Türkiye şaha kalkacak ve uygar dünyaya doğru, çağdaşlığa doğru dörtnala koşacağız.
Burada bir noktaya dikkat etmek gerekiyor; Milleti birbirine düşürecek hareketlerden, gayretlerden kaçınmalıyız.
Provokatörler, Türk’le Kürd’ü kapıştırmak istiyorlar. Dindar kitle ile laikleri çatışmaya zorluyorlar. Bu oyunlara ve bu tuzaklara düşmeyeceğiz işte. İçimizde iyiler de var, kötüler de. Biz iyilerle birlik olacağız ve etle kemik gibi yapışacağız birbirimize. İnanıyorum ki, küçük bir azınlık hariç Kürtler devletimizin yanındadır. Yine inanıyorum ki gerçek dindarlarla laikler asla birbirlerine düşman olamazlar. Kim ne yaparsa yapsın, ne kadar tahrik etmeye çalışırsa çalışsın, milletimizi bölmeye muvaffak olamayacaklardır.
Olanlara bakıp korkmayın, çekinmeyin,ümitsizliğe kapılmayın. Umutsuz yaşanmaz.Kötülüğü ve karanlığı yenerek, Türkiye’yi düze çıkartacağımıza ilişkin umudunuzu yaşatın ve besleyin yüreklerinizde. Göreceksiniz huzur ve güven ile güçlü bir devlete dönüş trafiği uzağımızda değildir. Hatta sürratle yaklaşıyor bizlere…
Hepinizi bu duygular içinde selamlar,yeni yılın devletimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.