enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

UMUTSUZ YAŞAYAMAM… / Nuran Yüksel BG Yazıları

Geçen seneki yeni yıl yazım da;

2016 da düşlerimiz paramparça oldu./2016 seni unutmak istiyorum/2017 hoş gel, umutlarla gel/toplumsal barış için, demokrasi ve özgürlükler için herkesin ayağa kalktığı, ortak değerlerde buluştuğu günlerle hoş gel/ diye yazmışım.

Maalesef…

17 aydır OHAL ile yaşamımızı sürdürüyoruz. Görülüyor ki daha uzun süre OHAL ile yaşayacağız. Bu nedenle zaman zaman bendede etkisi yüksek olan karamsarlık hali ne etrafımda ve tüm toplum üzerinde çok yaygın olduğunu görüyorum.

2017 de ülkemizde yargı da, sağlık ta, eğitim de çok önemli temel sorunlar oluştu, büyüdü ama bir türlü çözülemedi. Aksine her geçen gün daha da derinleşiyor. Dolayısıyla 2017 de ülkemizde demokrasiden eser kalmadı diyebiliriz. Eğer’’ demokrasi var ‘’”deniliyorsa Bugün yaşananlar ve akşamdan sabaha çıkarılan kanun hükmündeki kararnameler karşısında tüm muhalefetin siyasi kurumlarıyla ve STK lafıyla beraber ayağa kalması gerekirdi. Özellikle ülkemizdeki eğitim kurumlarının, üniversitelerin eğitim kadrolarının, rektör, yönetici ve bilim insanlarının.

Bugün ne yaşıyorsak, hepimiz, herkes, her şeyin sorumlusuyuz. Hiç bir kurum, kimse ben suçsuzum diyemez, dememeli. Savaşların, mutsuzlukların tek sorumlusu sadece devlet, kurumlar, partiler değildir. Tek sorumlu vardır da insandır. Yani bizleriz, hepimiziz.

Evet. Çözüm siyasettedir. Ancak çözüm sadece CHP den MHP den, DP den, İYİ partiden beklenmemelidir.

Bence, CHP, AKP tabanı dışındaki muhalefeti acilen toparlamalıdır. Seçimlere giderken HAYIR cephesini, özellikle solun güçlerini bir araya getirecek yolları mutlaka bulmak, geliştirmek zorundadır.

Evet. Çözüm siyasettir diyorum. Ancak çözüm doğru siyaseti görebilmektedir. Çözüm, hangi görüşten olursak olalım, değerlerimiz ve haklarımız için dayanışmayı başarmaktadır. Bir ara da kalabilmeyi öğrenmektedir. Aksi halde yarın çok geç olacaktır.

Bugün gücünü faşizm den alan bir iktidarla karşı karşıyayız. Güzel ülkemiz, insanlarımız alt üst olmuş durumda. Aslan sosyal demokratlar ve ‘’iktidarın karşısındayım ‘’diyen tüm muhalefet in hala birbirini tasfiye etmek gibi bir lüksü olmamalı, olamaz. Ülkemizi uçuruma sürükleyen, çocuklarımızın aydınlık yarınlarını çalan iktidar sürekli muhalefetin hata yapmasından ve birbirinden ayrı düşmesinden güç bularak yaşamını ve tek adam saltanatını sürdürüyor. Bunu görmememiz ve anlamamamız için atık iyice gözlerin kör ve aptal olunması Gerekiyor. Artık görülmelidir ki sorunlar karşısında sadece yakınmak veya eleştirmek yetmiyor. Özellikle siyasal sorumlular acilen birbirlerini eleştirmekten ve birbirlerine laf yetiştirmekten vazgeçmelidirler. Vatanımız için, ortak değerlerimiz için durmaları gereken yerde görev ve sorumluluklarını yapmalıdırlar.

Bizler de şunu bilmeliyiz. Her gecenin mutlaka bir sabahı olacaktır. Ancak sadece sabahın oluşunu beklemek kayıplarımız için çok ağır bedellere sebep olmaktadır. BEN UMUTSUZ YAŞAYAMAM. SİZDE YAŞAMAYIN. UNUTMAYALIM Kİ SADECE UMUT ETMEK DİLEMEK YETMİYOR.

2018;

GÖRMEYİ, DUYMAYI bilen, ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYABİLEN, BİR ARADA DURABİLEN, DAYANIŞMAYI, SEVGİYİ, SAYGIYI, KARDEŞLİĞİ ÖĞRENEN İNSANLARIN ÇOĞALDIĞI GÜNLERLE

HOŞ GEL… HOŞLUKLARLA GEL.

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

 1. haldun dedi ki:

  Her Sabahın da gecesi var.
  Pandora nın kutusu saçıldı,
  Ve insan yalnız kaldı.
  Olması gereken gibi…

  1. nuran yüksel dedi ki:

   umut….yinede umut….neresi açılırsa açılsın umut hep var olmalı.