Bodrum Gündem

 ‘ÇOCUĞUM, TEKNOLOJİ VE BEN’…

BAHÇEŞEHİR ÇOCUĞUM TEKONOLJİ VE BEN (22)Bahçeşehir Koleji; 7 Nisan 2018 Cumartesi günü, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Samur’u ağırladı.

Bodrum Gündem Haber

Saat 11.30 da Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine ‘Eğitimde Web 2.0 Araçları’ konulu interaktif  sunum gerçekleştiren Samur; saat 14.00 de öğrenci velileriyle ‘Çocuğum, Teknoloji ve Ben’ başlığı altında bir araya geldi.

Bodrum halkına açık gerçekleştirilen seminer, yaklaşık iki buçuk saat büyük bir ilgi ile izlendi. Yeni neslin teknoloji ile olan ilişkisi ve güvenli internet kullanımı hakkında ailelere çok kıymetli önerilerde bulunan Samur; ebeveyn tutumlarının bu konudaki önemine değindi.

Araştırma konuları arasında ‘eğitimde ve öğretimde teknoloji kullanımı, dijital eğitsel oyunlar, eğitimde oyunlaştırma (gamification), eğitsel oyun tasarımı (@oyuntasarimi), dijital oyun tasarımı, oyun bağımlılığı ve oyun temelli öğrenme’ konuları yer alan Samur güvenli içeriklere dair önerileriyle; özellikle bir dijital oyun tasarımcısı olmasına rağmen kendisinin de önceliğinin fiziksel oyunlar olduğunu vurguladı.

BAHÇEŞEHİR ÇOCUĞUM TEKONOLJİ VE BEN (17)Seminerde; pek çok olumlu, olumsuz örneğe dair içerik paylaşımında bulunan Samur; çocukların dijital dünyadan uzaklaşmasını sağlamanın birincil yolunun, aileleriyle kaliteli zaman geçirmesi olduğunu belirtti. Ailelerin çocuklarındaki olumsuza evrilen davranışlarında öncelikle kendi anne-baba tutumlarını gözden geçirerek işe başlamaları gerektiğini ifade etti.

Seminer sonunda velilerin kendi çocukları ile yaşadıklarından yola çıkarak sorular sorması, konunun her yaş grubundan velinin ortak sorunu olduğunu gözler önüne sererken; Yavuz Samur; tüm kademelere uygun önerilerde bulundu.

Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Barış Anıl Çakır; ‘Yeni nesli anlama ve çocuklarımızı daha güvenli bir ortamda hayata hazırlama noktasında, gerek eğitimcilerin gerekse anne babaların, sürekli bilgi güncellemesine ihtiyaç duyduğunu’ belirtti. Çakır ayrıca; ‘Yrd.Doç.Dr.Yavuz Samur ile Bahçeşehir Koleji bünyesindeki hizmet içi eğitimlerimiz ile veli seminerlerimiz kapsamında bir araya gelmekteyiz. Verdiği kıymetli bilgiler için kendisine ve katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederim. ’ dedi.

Yavuz Samur; Ağustos ayı seminer döneminde Bahçeşehir Koleii öğretmenlerine ‘Eğitimde Oyunlaştırma Eğitimi’ vermişti.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.