enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÖĞRENCİLERİN KADRAJINA TAKILANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ…

mGC Öğrencilerin kadrajına takılanlar (5)

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle düzenlenen “Kadrajıma Takılanlar” konulu 3. Geleneksel Liselerarası Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve yarışmaya katılan eserlerin sergisi, Menteşe ilçesinde düzenlendi.

Bodrum Gündem Haber

Menteşe ilçesindeki Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlenen programda, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) işbirliğiyle düzenlenen “Kadrajıma Takılanlar” konulu 3. Geleneksel Liselerarası Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve yarışmada dereceye giren eserlerin sergisi düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MGC işbirliğiyle düzenlenen “Kadrajıma Takılanlar” adlı yarışmanın, gençlerin fotoğraf hakkındaki bilgi ve becerilerini geliştireceğine, fotoğraf sanatına ilgi ve merak uyandıracağına inandığını belirten Muğla Valisi Esengül Civelek, törende yaptığı konuşmada, “Fotoğraf çekmek, bir sanattır. Bunun için de eğitim ister, yetenek ister, ilgi ister. Günümüzde, görsel kültür içerisinde önemli bir iletişim aracı olarak kabul ettiğimiz, anı ve anıyı ölümsüzleştiren fotoğrafı, estetik ve sanatsal yönüyle de yaşatmak için bu tür etkinliklere ve eğitimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan sonrası için de bu başarılı organizasyonun devamını diliyorum” diye konuştu.

Muğla’nın dünyanın en güzel şehri olduğunu ileri süren İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de, güzellikleri ölümsüzleştirmenin önemine vurgu yaptı.

Ekinci, güzellikler içerisinde yaşarken güzelliklerin farkına varılması gerektiğinin altını çizerek, “Fotoğraf makinelerinin kadrajına güzellikleri sığdırmak, ayrı bir sanattır. Gazeteci olmak da ayrı bir sanattır. Dolayısıyla bu çalışmalarda yer alan herkese teşekkür ediyor, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

mGC Öğrencilerin kadrajına takılanlar (1)Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin şehrin en köklü meslek örgütlerinden olduğunu belirten MGC Başkanı Süleyman Akbulut ise, eğitsel faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.

Akbulut, lise çağındaki öğrencilerin ileriki yaşamlarında gazetecilik mesleği için bir farkındalık oluşturmak istediklerini kaydederek, “Üç yıldır Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte fotoğraf yarışmaları düzenliyoruz. Bu yararlı etkinliğin, gelenekselleşmesi yönünde bir karar aldık. Bundan sonraki süreçte de bu yarışmayı sürdüreceğiz” dedi.

132 eserin başvuruda bulunduğu ve 39 eserin sergilendiği yarışmada, birinciliği “Nesiller boyu okuyacağız” adlı eseriyle Fethiye Belediye Fen Lisesi öğrencisi Alirıza Behiç Elibol, ikinciliği “Bakış açım” adlı eseriyle Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze Erdal ve üçüncülüğü “Mantis” adlı eseriyle Menteşe Bayır Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Bağlıoğlu elde etti.

mGC Öğrencilerin kadrajına takılanlar (9)Dereceye giren öğrencilerin fotoğraf makinesiyle ödüllendirildiği yarışmanın törenine, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla Emniyet Müdür Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, MGC Başkanı Süleyman Akbulut, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile gazeteciler katıldı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.