enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

DİBEKLİHAN KÜLTÜR VE SANAT KÖYÜ AÇILIYOR…

DİBEKLİHAN KÜLTÜR VE SANAT KÖYÜ AÇILIYOR…

dibeklihan-2018-bedri-koraman-sezonu

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 19 Mayıs Cumartesi saat 18:00’da Orhan Kemal Meydanında açılışlarını gerçekleştireceği sergiler ile “Bedri Koraman Sanat Sezonu”na merhaba diyecek.  

Bodrum Gündem Haber 

Bu sezon Dibeklihan’da ki tüm sergiler değerli karikatür sanatçımız Bedri Koraman anısına, “Bedri Koraman Sanat Sezonu” başlığı altında gerçekleştirecek.  Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, açılış sergisini de Orhan Kemal Meydanı’nda, Bedri Koraman karikatürlerinden oluşan zengin bir seçkiyle başlıyor.

IMG_7002Yine 19 Mayıs Cumartesi günü, Dibeklihan Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde, Halikarnas BOFSAD (Halikarnas Bodrum Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyelerinin “SU” isimli fotoğraf sergisi de sanatseverlerin beğenilerine sunulacak.

Her iki sergi de 1 Haziran tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık tutulacak.

dibeklihan-2018-bedri-koraman-sezonu 1

BEDRİ KORAMAN KİMDİR?

Ünlü Karikatür sanatçısı Bedri Koraman 30 Mayıs 2015’de Bodrum’da hayata veda etmişti.

19501i yıllarda 41 Buçuk, Tef, Taş, Karikatür gibi gülmece dergilerini yayımladı. Uzun yıllar karikatürcülük yaptığı Milliyet’te 1960’lı yıllarda Cici Can çizgi romanı yayınlandı. Bir süre kendi kurduğu reklam ajansında çizgi filmler yaptı. 1970’li yıllarda Milliyet’in baş sayfasında güncel konular üzerine ilgi uyandıran renkli karikatürler çizdi. Resim yanı ağır basan çizim tekniğiyle yaptığı bu tür karikatür basında çok tutuldu. Bunun dışında önce Milliyet’te ve 1982’den başlayarak Güneş’te hafta sonu ekleri için çizgi-yazı karışımından oluşan ve eğlence yanı ağır basan tam sayfa çalışmaları da ilgi gördü. Yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı, yurtiçi ve dışında ortak sergilere ve albümlere katıldı. 1986’da merkezi Brezilya’da bulunan Internacional dos Jornalistas adlı basın kuruluşuna onur üyesi seçildi. Karikatürcüler Derneği Genel Başkanlığı yaptı.

dibeklihan-2018-bedri-koraman-sezonu 2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.