enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ANCAK 30 YIL SONRA AÇILABİLDİ…

bodrum meyve ve sebze hali açıldı (3)

Bodrum’un uzun yıllardır konuşulan eksiklerinden biri olan ve yapımı adeta yılan hikayesine dönen Bodrum Meyve ve Sebze Hali, düzenlenen mütevazi bir törenle hizmete girdi. Bodrum Meyve ve Sebze Hali’nin, özellikle Karaova’daki tarımın gelişmesine büyük katkısı olacağı ifade edildi…
Bodrum Gündem Haber
Yıllardan bu yana Bodrum’un en önemli eksiği olarak değerlendirilen ve bu güne kadar bir türlü açılamayan Bodrum Sebze ve Meyve Hali hizmete girdi. İşletmeciliğini Kılıçlar A.Ş.’nin yapacağı “Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Meyve ve Sebze Hali” Torba Mahallesi’ndeki Geçici Hayvan izzet kılıçlarBakımevi hemen yanında hizmet verecek.

30 dükkânla hizmet verecek halin açılışına CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Karaova-Der Başkanı ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ali Öztürk, Bodrum Otelciler Derneği(BODER) Başkanı Halil Özyurt ve halin işletmecisi İzzet Kılıç’ın yanı sıra davetliler katıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise açılışa katılmadı. Faaliyete giren halin özellikle Karaova ve Milas’taki kırsal kalkınmaya büyük katkıları olacağı, Bodrum’un kırsal bölgelerinde üretilen ürünlerin Kos Adası’na sevkiyatı yapılacağı ifade edildi.
30 YILDIR YAPILSIN DİYE KONUŞULUYORDU…

Bodrum Meyve Sebze Hali’nin işletmecisi İzzet Kılıç, Bodrum’a böyle bir hal yapılmasının senelerdir konuşulduğunu kaydederek; “Bodrum Meyve ve Sebze Hali için 30 sene önce bir kooperatif kurulmuş, o kooperatiften sonra bir gelişme olmamış. O da bize nasip oldu. Bodrum için çok hayırlı bir şey yaptık. Bodrum’da tüketilen ürünlerin kimse nereden geldiğini bilmiyor. Karaova ve Milas’ta üretimler var. Biz bunları yaşatmak için böyle bir yola çıktık. Bu hal, Bodrum’a çok büyük bir kazanç. Neden? Kaçağı engelliyoruz. Her şey yasallaşmış oluyor. Yasallaşmasından Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne çok büyük bir gelir sağlanıyor. Malın üretildiği yerde künyeleri oluşuyor. Hal olmadığı için bu zamana kadar bunu kimse denetleyemiyordu. Hal açıldıktan sonra denetimler çok sıkı bir şekilde yapılacak. Mallar künyeli bir şekilde nereden geldiği, nereye satıldığı belirlenecek…” dedi.
DAHA UCUZ ve DAHA SAĞLIKLI OLACAK…
Bodrum Meyve Sebze Hali sayesinde Bodrumluların daha ucuz fiyata ve daha güvenli şekilde meyve sebze yiyeceğini de söyleyen Kılıç, “Vatandaşlar daha uygun fiyata mal alacak. Neden? Üreticiden direk tüketiciye gelecek. Arada 2-3 tane el değiştirmeyecek. Bununla ilgili çok ciddi çalışmalar yapacağız. Üretimle ilgili de çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Buranın üretimle ilgili çok ciddi bir potansiyeli var. Fakat bu senelerdir yapılamamış. Karaova’da üretimle projelerimiz var. Çiftçinin buraya gelmesi gerekiyor. Çiftçi, üretirse gelir, satarsa gelir. Şu anda satamadığı için üretmiyor. Onun için böyle bir yola çıktık. Ali Öztürk’ün de bize büyük destekleri oldu…” diye konuştu.

recai-seymenEKONOMİK KALKINMAYI CHP BAŞLATACAK…

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen’de “Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerelde hayata geçirdiği projeler, iktidara geldiğimizde Türkiye’de neler yapabileceğimizin bir göstergesidir. Ekonomik kalkınmayı kırsaldan başlatıp, tüm Türkiye’ye yayacağız. İşte bir örneğini de burada görüyorsunuz…” dedi.
bodrum meyve ve sebze hali açıldı (8)KOS’A DA MEYVE SEBZE SEVKİYATI YAPILACAK…
Bodrum Meyve Sebze Hali sayesinde Kos Adası’na da meyve sebze sevkiyatının yapılacağını da söyleyen Kılıç sözlerini “Halde 30 dükkân var, şu anda 22 firma faaliyette. 8 firma da gelmek üzere. Şu anda en öncelikli pazarımız Bodrum. Karşımızda Kos Adası var. Malları İtalya’dan geliyor. Ürünlerimiz oraya tekne ile 40 dakikada götürülebilir. Hedefimiz o. Buradan Kos Adası’na mal sevkiyatı yapmak, buradaki malı oraya satarak değerlendirebilmek…” ifadeleri ile tamamladı.
HEDEFİMİZ KARAOVA’DA EKONOMİK KALKINMA…
Karaova-Der Başkanı ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ali Öztürk ise Meyve ve Sebze Hali’nin Karaova bölgesinin ekonomisine çok önemli katkı sağlayacağını belirterek; “Biz çok heyecanlıyız. Karaova’da kırsal kalkınma projesi başlattık. Hedefimiz ekonomik kalkınma temelinde, üreten insanların hak ettiği yere gelmesini sağlamaktı. Biz de bu konuda 4 yıldır çalışıyoruz. İzzet Bey de bu tesisi yaparak buna çok büyük katkı sağladı. Biz de elimizden geleni yaptık. Ben iki şekilde bakıyorum; bir mühendislik hizmetleri konusunda, iki üretim konusunda. Bu projenin bütün problemlerinin çözülmesi konusunda ben de üzerime düşeni yaptım. Bir an önce hizmete girmesini sağladık…”

bodrum meyve ve sebze hali açıldı (7)KARAOVA BODRUM’A YETER,..
Karaova-Der Başkanı ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ali Öztürk Karaova’nın tarımsal üretiminin Bodrum’u doyuracağını vurgulayarak; “Karaova’da büyük bir üretim patlaması bekliyoruz. Karaova’daki insanlar üretecekler. Aslında kendileri ile birlikte Bodrum için çalışmış ve üretmiş olacaklar. Bodrumlu da daha sağlıklı besinler tüketecek. Yedikleri şeyin nasıl üretildiğini görecek. Hayallerimizden bir tanesi de buydu. Bir lafımız vardı; Karaova Bodrum’a yeter. Bunu önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Bölgede üretimin yapılabilmesi için her türlü desteği sağlayacağız. Çalışmalarımızı üretim model ekonomisi üzerinde yürüteceğiz ki, üreticilerimizi destekleyelim. Bodrum’da turizm yapılacak, Karaova’da da tarım turizmi yapılacak. Hedefimiz bu…” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.