Bodrum Gündem

MUĞLA’DA TARIMSAL ÜRETİM YOK OLMASIN DİYE…

Büyükşehir'den Üreten Köylüye Bir Destek Daha _Mera Projesi_ (5)

Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas ve Köyceğiz ilçesinde 907 dönüm arazide mera ıslahı yaparak hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hizmetine sundu.

Bodrum Gündem Haber

Muğla’da tarıma, üreticilere, kooperatiflere, projeleri ve yatırımları ile büyük önem veren Muğla Büyükşehir Belediyesi hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için Milas İlçesi Bahçeburun Mahalle’si 150 dekar, Kızılcayıkık Mahallesi’nde 60 dekar, Koru Mahallesi’nde 385 dekar, Köyceğiz İlçesi Döğüşbelen Mahallesi’nde 312 dekar toplamda 907 dekarlık alanda mera rehabilitasyon çalışması yaparak vatandaşların hizmetine sundu.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Büyükşehir'den Üreten Köylüye Bir Destek Daha _Mera Projesi_ (3) “Büyükşehir kırsal kalkınmanın ve üreten köylümüzün Yanında”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Türkiye’nin tarımda, hayvancılıkta söz sahibi illerinden biri olan Muğla’da Büyükşehir olarak üreten çiftçinin yanında olduklarını söyledi ve ıslah edilen mera alanları ile kırsal kalkınmaya ve sürdürülebilir hayvancılığa destek olduklarını belirtti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “Muğlamızı kırsal ve kıyısal olarak ikiye ayırabiliriz. Kıyısal Muğla turizmle iç içe, kırsal Muğla’mızda yaylaları, seraları, tarım arazileri, arıcıları, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızla ekonomiye büyük katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak tarımda izlenen yanlış politikalar nedeni ile üretimin zayıfladığı, birçok üründe ithalata muhtaç olduğumuz bu dönemde kırsalda yaşayan, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza destek olmak için proje ve hizmetler hayata geçirdik. Islah edilen, teknik özellikleri ile hayvanların ihtiyaçlarına cevap veren 907 dekar alan hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın gerek süt, gerekse et üretiminde verimini arttıracak, kaba yem ihtiyaçlarını karşılayacak.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.