enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GAZETECİ EMEL AKANT BODRUM’DA TOPRAĞA VERİLDİ…

Gazeteci Emel Akant, Bodrum Bitez’de toprağa verildi. 40 yıllık Eşi Çetin Akant hayat arkadaşının arkasından gözyaşı dökerken, ayakta durmakta zorlandı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Uzun yıllar Anadolu Ajansı’nda muhabirlik ve bürom şefliği yapan Gazeteci Muazzez Emel Akant Bodrum Bitez’de sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bir döneme damgasını vurmuş Bodrum Yerel Gazetelerinden Bodrum Haber 2000 Gazetesinin kurucusu Gazeteci Çetin Akant’ın eşi gazeteci M.Emel Akant 28 Haziran sabah saatlerinde Bodrum’da hizmet veren özel bir hastaneye kaldırılmış ve Yoğun Bakıma alınmıştı. Geçen iki günlük sürede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşama veda eden 1943 doğumlu M.Emel Akant güleryüzlü ve sevilen bir insandı.

 

Emel Akant’ın cenaze törenine Bodrum Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Paşalı, Hülya Aşkın, Ali Demiröz, geçmiş dönem Milletvekili Musa Gökbel, geçmiş dönem Bodrum Belediye Başkanı Tuğrul Acar, geçmiş dönem Bitez Belediye Başkanı Remzi Güngör, geçmiş dönem Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, TURSAB BYK Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Kapak Haber sahibi Şenol Cömert, eğitimci Hatice Yücel, Ali İhsan Yücel, Nuran Yüksel, Salı Kahvaltısı müdavimleri, ailesi ve dostları katıldı.

1 Temmuz günü M.Emel Akant için Bitez’de Adliye karşısında bulunan Gülsevim-Rüştü Kaynak camiinde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Daha sonra Bitez Mezarlığında kendisi için daha önceden hazır edilmiş, mezarına defnedildi.

Bodrumun kadınları-katap tanıtım (23)M.Emel Akant son olarak eşi Çetin Akant ile birlikte hazırladıkları “Bodrum Kadınları ile Söyleşi” adlı bir kitabı ile Bodrum’un yakın tarihine not düşmüşlerdi…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.