enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

KARYA ÇİÇEKLERİ DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE ŞAMPİYONLUĞA KOŞTU…

IMG-20180902-WA001731 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında Samsun’da Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Minikler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında Bodrumlu Karya Çiçekleri Kulübü öğrencileri birinci oldu.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Samsun Valiliği ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Canik Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona 2 gün sürdü.

IMG-20180902-WA00272 gün süren yarışlar, ‘Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal’ ve ‘Minikler Geleneksel Düzenlemesiz Dal’ olarak iki sınıfa ayrıldı. Toplamda 750 öğrenci,25 kulüple yarışmalara katıldı. Bodrum’dan yarışmalara katılan Karya Çiçekleri Kulubü disiplinli çalışmalarıyla kültürüne verdiği önemle geleneksel düzenlemeli dalda Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonada İzmir ekibi Border ikinci, Van ekibi Tuşba Sanat üçüncü olurken  Antep, İzmir, Antalya, Osmaniye, Van, Kars, Kırklareli, Mersin Artvin ve Muğla’dan kulüpler katıldı.

IMG-20180902-WA0020Yarışmaya kulübün kurucusu ve hocaların hocası olarak bilinen Akın Rüştü Fetvacı, kulüp başkanı Mehmet Serkan Özcan, antrenörler Zehra Bilgin ve Şeyda Şevk ile giden ekip, Samsun’dan dönüşte Anıtkabir’i de ziyaret etti.

Akın Rüştü Fetvacı “Dünya Barış Günü’nde şampiyon olan Karya Çiçekleri, şampiyonluğu Dünya barışına atfetti” diyerek anlamlı da bir mesaj verdi.  3 yıldır Türkiye birinciliğini   Bodruma getiren Karya Çiçekleri Kulubünü Bodrum Gündem ailesi olarak tebrik ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.