Bodrum Gündem

BODRUM’UN BUTİK EĞİTİM VEREN İLK KOLEJİ “BİK” EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADI… 

Bodrum’un butik eğitim sistemine sahip ilk eğitim kurumu olan Bodrum İngiliz Kültür Koleji 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ile birlikte faaliyete başladı. 

Bodrum Gündem Haber 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin geçin’in kurdele kesimi ile ilk eğitim öğretim yılına merhaba diyen Bodrum İngiliz Külür Koleji’nin açılış kokteyli renkli anlara sahne oldu.

Bodrum İngiliz Külür Koleji’nin açılış kokteyline  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın basın danışmanı gazeteci yazar Can Pulak,  gazeteci yazar Nükhet Anadol Tatari, İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Dibeklihan Sanat Köyü kurucusu Cenap Tezer,  kolejin kurucuları Erdal Balcı ve Mine Tezer, yarımada bulunan çeşitli okulların yetkilileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Okulun açılış kokteylinde konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Okul Müdürü Meral Bilgin, okulun kurucuların Erdal Balcı ve Prof. Dr. Semra Mirici birer konuşma yaptılar.

Orta öğretim (5. 6. 7.  ve 8. sınıflar) alanında eğitim verecek olan kolej 214 öğrenci kapasiteli.  Bodrum İngiliz Kültür Koleji; kütüphane, görsel sanatlar, bilgisayar  ve legorobotik atölyesi, müzik odası, konferans salonu, açık ve kapalı masa tensi alanı, kapalı spor salonu ve soyunma odaları, yemekhanesi,  idari birimler ve 10 adet dersliği ile 1500 m² kapalı ve 800 m² bahçesi ile toplamda 2300 m² alana sahip bir kampüsten oluşmakta.

Bodrum İngiliz Kültür Koleji, 2300 m² lik kampüs, donanımlı öğretmen ve idari birimle birlikte toplam 20 kişilik eğitim kadrosu ile  öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunuyor.

21. Yüzyılın Eğitim Modeli STEM Sistemi İle Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak…”

Science (fen), Technology (teknoloji), Engineering (mühendislik) ve Mathematics (matematik) kelimelerinin baş harflerinden adını alan ve farklı disiplinleri bir arada edindirmeyi amaçlayan STEM eğitimini okul bünyesinde uygulayan Bodrum İngiliz Kültür Koleji,  öğrencilerinin STEM sistemi ile kazandıkları becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmesi ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı vermelerini hedefliyor.

BİK’te  Zil Sesi ve Ödev Olmayacak…

Bodrum’un ilk butik eğitimini verecek olan Bodrum İngiliz Kültür Kolejinde; zamanı kavrayan nesiller hayatı kavrar bilinciyle zilsiz eğitim uygulanacak.

Çalışmaların pekiştirilmesi amaçlı verilen ödevler 9. Ders etüt saatlerinde öğretmenlerle tamamlanır. Ayrıca özel etüt çalışmaları ile konular pekiştirilir.

Bisiklet Takımı Olan İlk Kolej…

Okulumuzun bünyesinde “BİK Bisiklet Takımı” oluşturularak, uzman ekiple birlikte yapılacak bisiklet turlarında çocuklar güvenli bisiklet kullanımı, bisiklet teknik bilgileri, trafikte yapılması-yapılmaması gerekenlerle birlikte, bisikletin spor yanında bir ulaşım aracı olabileceği öğretilecek.

Öğrenciler; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca Öğrenecekler…

Sürekli gelişen dünyada herkesin kolayca iletişim halinde olduğu gerçeğinden yola çıkan Bodrum İngiliz Kültür Koleji, öğrencilerinin haftada 16 saat gördükleri İngilizcenin yanı sıra Fransızca ve İspanyolcayı da öğrenmelerini sağlayacak.

Nitelikli Liselere Ücretsiz 450 Saatlik Hazırlık Programı.

Biz İngiliz Kültür Koleji’ndeki 7. ve 8. sınıfa devam eden öğrencilere hiçbir ek ücret yansıtılmadan Fen, Matematik, Türkçe, İngilizce, Sosyal Bilgiler derslerinden 450 saatlik nitelikli liselere hazırlık programı uygulanacak.

Ücretsiz Kulüp Etkinlikleri…

Okul bünyesinde hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilecek olan masa tenisi, satranç, basketbol, voleybol çalışmaları, piyano kursu ve koro çalışmaları, resim ve drama kursu, yabancı öğretmenlerle İngilizce konuşma, STEM ve Robotik kulübü etkinliklerinin tamamı ücretsiz olacak.

Amerikan Ve İngiliz Liselerine Sınavsız Yatay Geçiş Hakkı…

Bodrum İngiliz Kültür Kolejinde Home Scholling sertifika programı ile Amerikan ve İngiliz liselerine sınavsız yatay geçiş hakkı tüm öğrencilere ücretsiz uygulanacak.  Bu programla öğrenciler milli eğitim müfredatına ek olarak fen ve matematikte İngiliz eğitim sisteminde yer alan müfredatı da öğrenecekler.

Yorumlar

  1. Siyavuş Arkan dedi ki:

    BİK ismi ilgimi çekti. Neden bu ad diye sormak geldi aklıma. Adında Kolej bulunup, hatalı görüldüğü için koleji kaldırılmış bir okul mezunu olarak bana tuhaf geldi. Lisan öğretilerine diyecek lafım olamaz. Ama normal bir liseye bu beceri yok olur gider.

    Başka İngiliz Kültür Koleji nerelerde var merak ettim.