enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

KARANLIĞINIZIN ÜZERİNE KIZLI, ERKEKLİ YÜRÜYECEĞİZ…

KARANLIĞINIZIN ÜZERİNE KIZLI, ERKEKLİ YÜRÜYECEĞİZ…

CHP Bodrum Gençlik Kolları, Karma Eğitim’in yeniden sorgulanması ile ilgili olarak “Gerici eğitimin panzehiri laik, bilimsel ve aydınlanmacı eğitimdir! Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı, erkekli yürüyeceğiz. Yurtsever, Cumhuriyetçi ve Devrimci öğrencileri görev başına!..” ifadelerinin yer aldığı yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

CHP Bodrum Gençlik Kolları yazılı bir basın açıklaması yaparak 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında, karma eğitimin sorgulanmasının kabul edilemeyeceğini ifade ederek şu değerlendirmeyi yaptılar; “2018-2019 eğitim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı! Gerici eğitimin panzehiri laik, bilimsel ve aydınlanmacı eğitimdir!..”

AKP GENÇLİĞİ DÜŞÜNMEYEN ve SORGULAMAYAN BİR GENÇLİK OLARAK KURGULADI…

CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı imzalı yazılı basın açıklaması; “AKP, siyasal iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşı sorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçı bir gençlik kültürü olarak kurguladı. Köy Enstitüleri’ni kapatan, istediği her türlü eğitim politikasını dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde Ensarcılığın ve gericiliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi gerici zihniyettir…” ifadeleri ile başlıyor.

KARMA EĞİTİM YENİDEN SORGULANIYOR…

Denizaslanı açıklamasını şu şekilde sürdürüyor; “AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’ün darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararak gerçekleştirmek istemiştir. Mevcut tüketim kültürü ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıyla savaşarak kazandığı aydınlanmacı bütün değer ve birikimler gençliğe yabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve Devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugün açık açık kendini Karma Eğitim’in yeniden sorgulanması noktasına taşıdı…”

OKULLARDA HAREMLİK SELAMLIK UYGULAMASI YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR…

CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı açıklamasına “Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırılarak ulaşılmaya çalışılıyor. 2018-2019 eğitim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini kursaklarında bırakmalı!” şeklinde devam ediyor.

MÜCADELE EDECEĞİZ ve GERİ DURMAYACAĞIZ…

CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı açıklamasını şu ifadeler ile sonlandırdı; “Bilimsel ve Laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlam olduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır.  Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nden çıkıp Anadolu’nun yoksul köy çocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşe öğretmenlerin soluğu bu kavgadadır. Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitim mücadelesi uğruna; sağ kolunu omuzundan keserek, yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerine fırlattığı bu mücadele de, bizim geri duracağımızı düşünenler çok büyük bir yanılgı içerisindedir.  Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı, erkekli yürüyeceğiz. Memleketin tüm Yurtsever, Cumhuriyetçi ve Devrimci öğrencileri görev başına!..”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.