enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK BODRUM’DA SEMİNERE KATILDI…

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK BODRUM’DA SEMİNERE KATILDI…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Eğitim Hayatın Ta Kendisidir” adlı Sedat Örsel söyleşisine bağlanarak veli ve öğretmenlere seslendi…

Bodrum Gündem Haber

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in de katıldığı, eğitim yılının ilk gününde Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Eğitim Hayatın Ta Kendisidir” adlı Sedat Örsel söyleşisine bağlanarak veli ve öğretmenlere seslendi. Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın şahsında tüm Bodrumluları tebrik ederek huzurlu bir eğitim öğretim yılı diledi.

ÖĞRETMENLERİMİZLE ÇOK DAHA GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımız için neşeli, sağlıklı ve huzurlu geçmesini diliyorum. İhşaallah bütün Türkiye’de eğitimle ilgili, çocuklarımızın geleceğiyle ilgili güzel günler görürüz. Hep beraber bu işi omuzlamamız lazım, şu anda, oradan, Bodrum’dan yükselen coşkulu sese ihtiyacımız var, velilerimizin katkısına ihtiyacımız var. Türkiye’nin genelinde gördüğümüz eğitimle ilgili beklenti ve umudu nasıl yeşertiriz diye hep birlikte kafa kafaya verip düşünmemiz lazım. Tüm Türkiye’de velilerimizle kol kola, öğretmenlerimizle işbirliği içinde umarım çok daha güzel işlere imza atarız. Ben akşamın bu saatinde bir araya gelerek eğitimin ucundan tutmuş olmanızdan dolayı topluluğunuzu kutluyorum, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SEDAT ÖRSEL’E SPRİZ OLDU…

Ardından “Eğitim Hayatın Ta Kendisidir” adını verdiği söyleşisini gerçekleştiren Sedat Örsel “Eğitim öğretim hayata hazırlık değil hayatın ta kendisidir. Eğitim aile kucağında başlar, okullarla devam eder ve ömür boyu sürer. Çocuklarımıza vermemiz gereken iki armağandan biri kökler, diğeriyle kanatlar. Ulu ağaçlar, derin ve sağlam kökler üstünde  yükselirler, kökü zayıf olanın ömrü ilk fırtınaya kadardır. Ve kanatlar, kuş dalın kırılmasından korkmaz; kanatlarına güvenir. Zayıf kök ve kanatsızlık, ömür boyu güvensiz, ürkek ve kararsız bırakır genci. Başarısız denemelerle geçer ömrü. Hedeflere varamama hissi, yanlış kararlar, pişmanlıklar kısacık hayatı gence zehir eder…” dedi.

AİLE İÇİ EĞİTİM İNSANIN GELECEĞİNİ ETKİLER…

Velilere de seslenen Örsel, aile eğitiminin önemini vurgulayarak ailede çocuğa verilecek eğitimin, anadilin, sanatın, kültürün, müziğin, kitap okumanın, merak etmenin değerinin verilmesinin çocuğun geleceğinin belirlendiğini hatırlattı. Öğrencilere her ne iş olursa olsun yapılan işin iyi ve severek yapmanın önemini vurgulayan Örsel, son olarak da öğretmenlere seslenerek iyi bir öğretmenin dünyayı öğrencisinin avuçlarına koyabileceğini dile getirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.