enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

YENİSİ İÇİN ŞİMDİDEN SIRAYA GİRDİLER…

BODRUM KRAFT FEST BAŞARI İLE TAMAMLANDI…

Bodrum’un Kraft dokusunu festival havasında yaşatmak için yola çıkan “Bodrum Kraft Fest” sona erdi. 21-22-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen festival, sarı yazın yaşandığı eylül ayında Bodrum’da tatilcilerle birlikte binlerce kişiye yazın ardından coşkulu ve keyifli bir hafta sonu yaşattı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum’un ilk “müzik”, “sanat” ve “gastronomi” temalarının bir arada işlendiği festivali olma özelliğini taşıyan Bodrum Kraft Fest, doğa ile baş başa, denizin kenarında, Ortakent Yahşi Sahili Müskebi Mevkii’ndeki Cafe Müskebi Yalısı’nda gerçekleşti.  Festivale yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Festival, alternatif turizm olarak Ortakent Yahşi sahil bölgesine ve Bodrum esnafına  ekonomik yönden de katkı sağladı.

Gün boyu 15 DJ’in dönüşümlü olarak çaldığı müzikler, Melis Dağ ile canlı performanslar, sahne şovları, ateş gösterileri (Fluidium Fire Show), jonglörler, ödüllü yarışmalar, canlı gösteriler ve çeşitli eğlenceler ile Bodrum Kraft Fest, yazın ardından Bodrum’da devam eden sarı yaza hareket getirdi.

Ahmet Aras: “Bodrum’un Kraft dokusunu yaşattık…”

Organizasyon Başkanı ve Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) Başkanı Ahmet Aras, amaçlarının turizm sezonunun sonuna doğru sarı yazın başlangıcı eylül ayında, Bodrum’un güzelliklerinden özellikle Bodrum’a gelen misafirleri faydalandırmak olduğunu belirtti.  Aras, “Festival alanı, Bodrum’un en güzel koylarından Ortakent Yahşi sahili ve Ortakent Yahşi’nin yine en güzel plajlarından biri olan Müskebi Yalısı Plajıydı. Misafirlerimizi, yeşilliklerin ve çim alanının olduğu denize sıfır bir alanda, üç gün boyunca ağırladık. Bu festivalde misafirlerimizi hem Bodrum’un güzel doğasıyla tanıştırdık hem de tüm Türkiye’de üretilen lokal ürünleri festival kapsamında misafirlerimize sunduk. Bodrum’un Kraft dokusunu yani yerel kültürünü ve yerel ürünlerini de bu festivalde yaşatma olanağını bulduk. Aynı zamanda müzikle DJ’lerimizle performanslarla ateş gösteriyle eğlenmelerini sağladık; çeşitli yarışmalar düzenledik, kazananlara ödüller verdik. Organizasyona beklediğimizin de üstünde ciddi anlamda katılım oldu. Tüm katılımcılara ve festivalde emeği geçen, etkinliği destekleyen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Bu yıl ilkini düzenledik. Önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı bir Kraft Fest’te görüşmek dileğiyle…” dedi.

Serkan Ceylan; “Festivali Bodrum’a yakışır bir şekilde bir kişinin burnu bile kanamadan tamamladık…”

Bodrum Kraft Fest’in fikir babası olan SMK Danışmanlık Sahibi Serkan Ceylan beklediklerinin çok üzerinde bir başarı ile tamamlanan Bodrum Kraft Fest’e katılan firmaların da çok memnun kaldıklarını söyledi. Ceylan “Öncelikle üç gün boyunca yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı Bodrum Kraft Fest’in başarılı geçtiğini söyleyebilirim. Bu festivali bir çok açıdan değerlendirmek gerekiyor. İlki festivale katılanlar çok eğlendiler ve buradan memnun ve mutlu ayrıldılar. İkincisi yiyecek, içecek ve el sanatları stantları kuranlar da çok memnunlar. Oldukça önemli sayılabilecek bir ciro ile onlarda memnun ve mutlu ayrıldılar. Diğer bir önemli konu ise güvenlikti. Üç gün boyunca bir kişinin bile burnu kanamadı. Kavga gürültü ve taşkınlık yaşanmadı. Bir başka konu ise burada 30’a yakın insan çalıştı ve istihdam da sağlanmış oldu. Bodrum Kraft Fest’in başarılı olması önümüzdeki yıl için çok daha fazla ürün ve markanın da önünü açmış oldu. Bodrum’un tanıtımı için ise verdiği katkıyı da koyarsak, rahatlıkla beklediğimizin çok üzerinde bir başarı yakaladık diyebiliyorum…” dedi.

Bodrum Belediyesi’nin ve Bodrum Ticaret Odası’nın destekleriyle Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından organize edilen festivalin sponsorları arasında; Müskebi A.Ş., Club Müskebi Otel, Lugga Otel, Temenos Otel, Türkiye Bira Koleksiyonerleri Kulübü, Kefi, Kule Rock City, Mandalin Bar, Gekko, Güntop Toptan Gıda, BRS Dijital Çözümler ve SMK Danışmanlık’ın yanı sıra çeşitli kraft içecek markaları yer aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.