enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

TİP MUĞLA İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI…

Türkiye İşçi Partisi Muğla İl Temsilciliği, TİP Milletvekili Erkan Baş’ın da katıldığı bir toplantıyla açılışını duyurdu. TİP’in yurt genelinde örgütler açmaya devam edeceği kaydedildi…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

TİP Hatay milletvekili Barış Atay ve TİP İstanbul milletvekili Erkan Baş, HDP’den istifa ederek Türkiye İşçi Partisi’ne katıldı. Bu kararla TİP 53 yıl sonra Meclis’e girmiş oldu. Bu gelişmenin ardından tüm yurtta Türkiye İşçi Partisi temsilcilikleri açılmaya başlandı.

TİP İstanbul Milletvekili Erkan Baş’ın da katılımı ile Türkiye İşçi Partisi Muğla İl Temsilciliği açıldı.  Açılış toplantısında, Türkiye İşçi Partililerin emekçilerin mücadelesinin parçası olacağı ve bu amaçla yurdun dört bir yanında örgütlenmesini güçlendirmeye devam edeceği vurgulandı.

‘TİP MAHİRLERİN, DENİZLERİN YEŞERDİĞİ PARTİDİR’

Açılış toplantısında bir konuşma yapan Erkan Baş, TİP için “Burası devrim ocağıdır, onlarca devrimcinin Mahirlerin, Denizlerin içinden yeşerdiği bir partidir ve yeni filizler vermeye devam edecektir. Nerede bir işçi, ezilen insan, nerede bir Türkiye İşçi Partisi üyesi varsa işçi hareketinin yanında olmalıdır. Türkiye İşçi Partisi halkı teslim alma çalışmalarına karşı mevzi alma ve Türkiye’yi kokmuş bir karanlıktan aydınlığa ulaştırma yeridir…” dedi.

‘OMUZ OMUZA KURTULACAĞIZ’

Erkan Baş “Hepimiz aynı gemide değiliz, bu AKP’nin kendini kurtarmak için topluma söylediği büyük bir yalandır. Şayet aynı gemideysek krizin faturasını neden yoksulluk içinde yaşayan işçilere, emekçilere ödetmeye çalışıyorlar. Krizin faturasını vergi borçları affedilen, karşılıksız krediler verilen, işçileri sömüren sermayedarlar ödesin.” dedi.

“Omuz omuza, yan yana mücadele ederek kurtulacağız” diyen Baş ayrıca, TİP’in bu kurtuluş mücadelesinin öncüsü olacağını ve partinin hızlı biçimde ülkenin dört bir yanında örgütlenmeyi başaracağını sözlerine ekledi.

Türkiye İşçi Partisi Muğla İl Temsilciliği’nin iletişim bilgileri ise şöyle: 0555 037 1917 / Balıbey Mah. Saatli Kule Cad. No:70/E Muğla/Merkez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.