enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Cumhuriyet Bayramı Bodrum’da Coşku İçinde Kutlanıyor…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşun 95’inci yılı, tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlanıyor. 
Bodrum Gündem Haber
Sabah saat 10.30’da Bodrum Şehir Stadı’nda başlayan kutlama törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Bülent Dinçel, Garnizon Komutanı İzzet Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Birlik ve beraberliğinden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğiz…
Tören, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli’nin törene katılan öğrenci grupları ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Bodrum Kaymakamı Yılmaz; “Kurtuluş mücadelemizi taçlandıran, birliğimizin; dirliğimizin temeli ve geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. Yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu bugün hep birlikte yaşıyoruz. Bayramınızı içtenlikle kutluyor, yönetim biçimi olarak cumhuriyeti Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare olarak ifade eden kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını, bedelini kanla ödediğimiz bu güzel toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi sonsuz rahmet dilekleriyle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Bilindiği üzere; 29 Ekim 1923 günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir” ifadeleriyle ilan edilen Cumhuriyetimiz; Aziz milletimizin ezelden başlayıp ebede doğru devam eden kesintisiz ve hür yürüyüşündeki en önemli aşamalardan birisi olarak; Büyük Türk milletinin adeta kendi küllerinden yeniden doğduğu büyük destanı taçlandıran, Türk Milletini yeni ve sağlam esaslarıyla, emin ve sağlam bir istikbal yolunda hızla ilerleten, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlar yetiştiren, Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir örneği olan, aynı zamanda halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, Milletimizin; birlik ve beraberliğinden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ve çağdaş dünyada hak ettiği onurlu yeri alma kararlılığında olduğunun göstergesi, bir yönetim şekli ve imkânsız denilenleri başardığımızın en önemli kanıtıdır…”  dedi.
“Cumhuriyet Aydınlığında” adlı Muhteşem Gösteri…
Tören geçişinin ardından Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi öğrencisi Aydoğa Varol, “Ruhumun Yaşam Tarzı” adlı konuşmayı yaparken aynı okuldan Nevin Gözey “Cumhuriyet” şiirini okudu. TAKEV Okulları öğrencisi Cemre Dur da “Kalpaklı Süvari” isimli şiiri okurken, Karya Çiçekleri’nin sunduğu halkoyunları gösterisi büyük beğeni kazandı.
Törende Bodrum Kaymakamlığı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Cumhuriyet temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de protokol üyeleri ödüllerini verdi.
Programda, Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Cumhuriyet Aydınlığında” adlı muhteşem gösterisi ile sona erdi.
Anıtkabir ziyareti bir günde 500 bin kişiyi aştı…
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının Ankara’daki adresi Anıtkabir oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları sabah saatlerinde Devletin zirvesinin ziyareti ile başladı. Sabah saatlerinde başlayan Anıtkabir ziyaretleri gece yarısına kadar sürdü. Anıtkabir’e gün içinde 500 bin kişiyi aşan ziyaretçi geldi. Bu sayı yeni bir rekor olarak değerlendiriliyor.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.