enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Milas – Bodrum Karayolu Daha Güvenli Hale Geliyor…

Milas – Bodrum Karayolu Daha Güvenli Hale Geliyor…

AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın girişimleriyle Milas-Bodrum Karayolunun bugüne kadar çok sayıda ölümlü trafik kazasının yaşandığı Baharlı Kavşağı güvenli hale getiriliyor…

Bodrum Gündem Haber

Muğla’da bugüne kadar çok sayıda ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazasının yaşandığı, Milas-Bodrum Karayolu Baharlı Kavşağı, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla daha güvenli hale getiriliyor.

AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın bölgede yaşanan trafik kazalarının ardından vatandaşların talepleri üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimlerde sona gelindi. Karayolunun, projeyi kapsayan bölümündeki kamulaştırma işlemlerinde bir vatandaşın itirazı üzerine başlatılan yasal süreç, kamu yararı gözetilerek sonuçlandırıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından verilen bilgiye göre, Baharlı Kavşağı’nda bölgedeki hava muhalefetinin ortadan kalkmasının ardından çalışmalar başlatılacak. Karayolu, Bodrum başta olmak üzere köprülü kavşak projesiyle içinde turistik İncirliin Mağarası’nın da bulunduğu, Baharlı, Gökçeler, Ağaçlıhöyük, Yaka, Savran, Yaşyer, İçme, Damlıboğaz ve Dağarası mahallelerine de ulaşımı daha güvenli biçimde sağlayacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir ve Gökcan, bugüne kadar çok sayıda ölümlü kazanın yaşandığı kavşak için girişimlerde bulunduklarını ancak, bir vatandaşın kamulaştırma bedeline itirazı nedeniyle yasal hakkını kullanması nedeniyle projenin geciktiğini hatırlattı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın gündemine sık sık kavşak konusunu getirdiklerini aktaran milletvekilleri, “Turistik Bodrum bölgemize ve Milas-Bodrum Havalimanı’na ulaşımı sağlıyor olması nedeniyle özellikle yaz aylarında çok yoğun bir trafik akışının yaşandığı Milas-Bodrum karayolumuzun Baharlı kavşağı bugüne kadar çok sayıda vatandaşımızın canına mal oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a İl Başkanımız Kadem Mete, Milas İlçe Başkanımız Fahri Acar ve Milas Belediye Başkan Adayımız Barış Saylak’la birlikte yaptığımız girişimler sonucu, kavşağın yapımı öne alındı ve kısa süre içinde başlayacak.” dedi.

Bugüne kadar bölgede yaşanan trafik kazalarında hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı dileyen milletvekilleri, “Bugüne kadar onlarca insanımız bu noktada hayatlarını kaybetti. Başka acılar yaşanmasın diye Muğlamızdaki tüm karayollarını daha güvenli hale getirmeye gayret ediyoruz. Sayın Bakanımız Turhan ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüze bölgemize gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyoruz…” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
  1. B. ZEYNEP AKTOĞU dedi ki:

    Kendisi de Güllük’lü olan, seçim zamanı Güllük’ten oy istemeye gelen MİLLETVEKİLİ Yavuz Demir’in milletin “Güllük’lülerin” sadece vekili olduğunu hatırlayıp vekaletin süreli olduğunu bildiğini umarak; Güllük’ten Milas ve Bodrum anayoluna dönerken yapılan devasa yoncada YAYA KÖPRÜSÜ YAYA ÜST GEÇİDİ YAYAYA MERDİVEN VE OTOBÜS DURAĞI OLMADIĞI, bu İNSANİ HAYATİ EKSİKLİĞİN Karayollarına defalarca, belediye, kaymakamlık ilgililerine onlarca kez bildirilmesine rağmen hiçbir önlem alınmamış yeterli cevap verilmemiştir. Turizm mevsiminin eli kulağındadır. Anayolda Güllükten gelip şehirlerarası otobüse binip gidecek ya da şehirlerarası otobüsten Güllük kavşağında inip Güllük’e gidecek YAYAnın CAN güvenliği yoktur, elinde valizi ile durağı olmayan güvenliksiz bir noktada inip binmektedir. Sayın milletvekilini Güllük için de çalışmaya davet ediyoruz. Bizler Güllükteyiz ne zaman müsait olursa bu sorunu yüzyüze anlatmak için kahve içmeye bekleriz.
    Saygılarımla,
    B. Zeynep Aktoğu