enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP Muğla İl Başkanından Ali Acar’ın İddialarına Yanıt…

CHP Muğla İl Başkanından Ali Acar’ın İddialarına Yanıt…

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muğla’yı gözden çıkardı iddialarına cevap verdi.

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, DSP Marmaris Belediye Başkan adayı Ali Acar’ın yerel bir kanalda ortaya attığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla’yı gözden çıkardı iddiaları hakkında açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Türkiye’de CHP’nin kalesi deyince ilk akla gelen, her seçimden, referandumdan birinci çıkan Muğla, gözden çıkarılan değil Türkiye’ye örnek gösterilen bir şehir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ilke ve devrimlerini benimsemiş, sevgi ve hoşgörülü insan yapısı ile özgürlüklerin şehri olan Muğlamız her seçimde elde ettiği başarılarla Genel Merkezimiz tarafından takdir edilen ve tabiri caizse el üstünde tutulan bir şehir. Genel, yerel, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve referandumlarda elde ettiği sonuçlarla partimizin 6 okunu göndere çektiren bir şehir Muğla.

“Aday gösterilseydi Muğla Gözbebeği mi Diyecekti…”

Senelerce partimizin belediye başkanlığını yapan, 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyince hemen safını değiştiren bir belediye başkan adayı bir televizyon programına çıkarak partimizin Genel Başkanı hakkında aslı astarı olmayan bir iddia ortaya atıyor. Bununla da yetinmeyerek yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız hakkında da bir iddia da bulunuyor. Tabi burada şu önemli soruyu da sormak gerekir. Tekrar aday gösterilseydi kurduğu cümlelerde yüklem, özne ve tamlamalar yer değiştirir miydi? Örneğin “Genel Başkanımız Muğla ile gurur duyuyor” der miydi? Yaklaşan yerel seçimler öncesi bu aday arkadaşımız partisinin başarısı için mücadele edeceğine, yerine aday gösterilen adayı destekleme erdemini göstereceğine hem partisini hem duruşunu değiştiriyor, bununla da yetinmeyerek birkaç iddia ortaya atarak partimize zarar vermeye çalışıyor. Kendi istikbali için kendisini daha önceki seçimlerde aday göstermiş partisine yakışıksız iddialarda bulunarak aslında kendi kimliği ile de çelişiyor. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında hizmette bulunduğu sürede hizmetleri takdir edilen, hataları kol kırılır yen içinde kalır anlayışı ile affedilen, kendi partisinin yöneticilerine ilçe ziyaretlerinde ve ilçe başkanlığı toplantılarında saygıda kusur eden, CHP Grup kararlarına uymayan, Büyükşehir yasasıyla değişen yerel yönetim hizmetlerini bildiği halde halkla kendi partili belediyesini karşı karşıya getiren, devredilemeyen hizmetler için mahkemelik olan ve kaybeden, kendi partisinden olan Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin ilçeye girmemesi için elinden gelen her türlü engellemeyi yapan, kültürel etkinlikler için talep edilen salonlar için her zaman uygun değildir yazısı gönderen belediye başkanının iddialarının da doğruluğunun kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Seçimleri, partisinin başarısını kişisel hırslarının önünde tutan bir anlayışı kınıyor, güzel ilçemiz Marmaris’in paylaşımcı, birlik ve beraberlikle yönetilen bir anlayışla önümüzdeki seçimlerde tekrar tanışacağına inanıyorum.” dedi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.