enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Turizm Bakanı Ersoy; “Söz Verdiğimiz Gibi 18 Mayıs’ta Kaleyi Ziyarete Açıyoruz…”


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Söz verdiğimiz gibi Bodrum Kalesi’nin birinci etabını 18 Mayıs’a yetiştiriyoruz. Söz verdiğimiz gibi Dünya Müzeler Gününde yüzde 60’lık kısmını açacağız…” dedi…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem


T.C.Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Bodrum Kalesinde incelemelerde bulundu. Bodrum Su Altı ve Arkeoloji Müzesi’nde devam eden restorasyon ve rölöve çalışmalarını yerinde inceleyen Turizm Bakanı Ersoy; “Söz verdiğimiz gibi Bodrum Kalesi’nin birinci etabını 18 Mayıs’a yetiştiriyoruz. 18 Mayıs’ta söz verdiğimiz gibi Dünya Müzeler Gününde yüzde 60’lık kısmını açacağız…” dedi.
Bakan Ersoy daha önce yaptığı açıklamalarda Bodrum Kalesi’nin 1’inci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar tamamlanıp ziyarete açılacağını söylemişti. Bugün çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Ersoy, Muğla Anıtlar ve Rölöve Müdürü Bilge Hafize Özyer’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Bakan Ersoy’a ziyaretinde Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve Kemal Orman, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen ve Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Tahir Ateş’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup eşlik etti.
Söz verdiğimiz gibi Bodrum Kalesi’nin birinci etabını 18 Mayıs’a yetiştiriyoruz.
Bakan Ersoy Bodrum Kalesi çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, birinci etap çalışmaların 18 Mayıs Dünya Müzeler Gününe kadar tamamlanıp, ziyarete açılacağını belirttiği konuşmasında şunları söyledi; “Biliyorsunuz Bodrum Kalesi’nin sezona yetiştirilmesi için bir çalışmamız var. Geçen sene sezon sonunda sezona burayı yetiştireceğimizi taahhüt etmiştik. Bu yüzden gerekli incelemeleri yerinde yapmak için özellikle bugün ziyaret ettim. Söz verdiğimiz gibi Bodrum Kalesi’nin birinci etabını 18 Mayıs’a yetiştiriyoruz. Ben burada özellikle restorasyon çalışmalarında görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Geceli gündüzlü çalışıyorlar yetiştirebilmek için. 18 Mayıs’ta söz verdiğimiz gibi Dünya Müzeler Gününde yüzde 60’lık kısmını açacağız…”
İlave Turneleri Buraya Kaydırmaları Talimatını Verdim…

Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki sahnenin tamamlanarak kalenin eski aktivitelerinin yeniden başlayacağının müjdesini de verdi. Bakan Ersoy; “Bunun dışında bir önemli noktada Bodrum bir kültür şehri, kültür ve sayfiye bölgesi. Burada kültür çok önemli ve en büyük aktivite alanı da kale içindeki sahne bölümüydü. Bunu da söz verdiğimiz gibi 1 Haziran’dan önce sahneyi monte edeceğiz. Bizim restorasyon ekibimizi sezon için arka bölümlere çekilecekler ve bu sene Bodrum Kale içi eski canlılığına, eski aktivitelerine kavuşacak. Ayrıca ben güzel sanatlar ve opera ve bale bölümlerimize talimat verdim. Bu yaz bu sahnenin de açılması sebebiyle ilave turneleri buraya kaydırmaları talimatını verdim. Bu yaz bakanlığımızın da desteklediği çok önemli bir aktivite alanı haline gelecek kale içi. Kale içi ve Bodrum merkezin canlanması içinde çok faydalı olacağını düşünüyorum…” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.