Bodrum Gündem

Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde…

Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde…

III. Slow Cheese Bodrum peynir festivali kapsamında gerçekleşen Bodrum geleneksel mutfak gereçleri sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Bodrum Gündem Haber

5 Nisan Cuma günü yoğun bir ilgiyle açılan “Bodrum Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi,” yörenin etnografik beslenme alışkanlıklarına ışık tutuyor. Sergi, 14 Nisan kadar, pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bodrum’un geçmiş yakın tarihine ışık tutan ve III. Slow chesee kapsamında düzenlenen Bodrum Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi ev sahipliğinde 5 Nisan Cuma günü yoğun bir ilgiyle açıldı.

Bodrum’un köylerinden ve Bodrumluların evlerinden toplanan yaklaşık 300 yıla kadar geçmişi olan araç ve gereçlerin bulunduğu sergi Slow Food Yaveş Gari Bodrum gönüllülerince organize edildi. Kaybolmakta olan lezzetleri korumak amacıyla Gambilya baklası, Bodrum gemici peksimeti, Milas ısırganlı eriştesi, Lokum pilavı gibi yerel ürünleri kayıt altına alan Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği, geleneksel mutfak mirasını yeni nesillere aktarmak üzere adım atıyor.

Bodrum’un düğün yemeği aşçılarının tarifleri, mimari dokusunu korumuş mutfakları ve sözlü tarih çalışmaları ile pekişen bu özgün buluşmayı 14 Nisan Pazar gününe kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.