enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” Bodto’da Gün Işığına Çıkacak

“Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” Bodto’da Gün Işığına Çıkacak

 

Bodrumluların merakla beklediği, Bodrum Deniz Müzesi projesi olarak hayata geçen “Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi 11-18 Nisan tarihleri arasında Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Sergi Salonunda ziyaret edilebilecek. İstanbul’da iki büyük uluslararası fuarda yer aldıktan sonra sergi Balıkçı’nın memleketi saydığı yer olan Bodrum’da da BODTO işbirliğiyle 11-18 Nisan tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Bodrum Gündem Haber

11 Nisan Perşembe günü saat 18.00’da gerçekleşecek sergi açılışına Halikarnas Balıkçısını bu özel sergiyle anmak isteyen herkesi beklediklerini bildiren BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Ailenin özel izniyle gün yüzüne çıkan 54 adet fotoğrafın 28 tanesi “Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisinde ziyaretçilerle buluşacak. Bodrum Ticaret Odası olarak böyle özel bir koleksiyonu Bodrum’da gün ışığına çıkaracak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Odamızın desteğiyle kurulan Bodrum Deniz Müzemizi böyle geçmişe saygı uyandıran projelerde desteklemeye her zaman hazırız…” diyerek Cevat Şakir Kabaağaçlı gibi Bodrum’a derinlemesine sevgi besleyen ve katkı vermiş olan kişileri anmanın bir sorumluluk olduğuna işaret etti.

Balıkçı Doğumunun 129. Yılında Anılacak…

Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu ise bu özel projeyi ve projenin nasıl geliştiğini şöyle anlattı: “Halikarnas Balıkçısı’nı, doğumunun 129. yıl dönümüne yaklaşırken, günümüze kadar hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan bu özel sergiyle anacağız. Bodrum Deniz Müzesi olarak geliştirdiğimiz projemizin ilk iki sergisini 500.000’in üzerinde ziyaretçinin katıldığı iki uluslararası fuarda gerçekleştirmiştik.Daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış Balıkçı fotoğraflarını bu proje için özel aile albümlerinden çıkardılar. Sonraki aşama, profesyonel bir fotoğrafçı ekiple fotoğraflama ve teknik fotoğraf taramalarını yapmak oldu. Ailenin özel izniyle gün yüzüne çıkan 54 adet fotoğrafın 28 tanesi “Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisinde ziyaretçilerle buluşacak. Müzemiz, bilindiği gibi Cevat Şakir Kabaağaçlı Koleksiyonu’na da ev sahipliği yapmaktadır…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.