enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Protesto Değil, Organize Bir Eylem

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi, yaptığı basın açıklaması ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında; “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır…” ifadeleri yer aldı…

Bodrum Gündem Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Örgütü Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Sınırsızlık Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İyi Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını yapan CHP Muğla İl Sekreteri Müge Yenisu Girenis; “Dün Ülkemizin Başkentinde, Hepimizin Şehidi Mehmetçiğimizin Cenaze Töreninde, Şehidimizin Cenazesine Katılan Tek Siyasi Parti Lideri Olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına Hain Bir Saldırıda Bulunulmuştur. Bu Hain Saldırı Aynı Zamanda Şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır…” dedi.

Girenis açıklamasına şöyle devam etti; “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler sayın genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘‘İki büyük eserimden biri’’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır. toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri dün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.  Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘‘Gün kızgın demiri soğutma günüyse’’herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel başkanımızı linç etmek isteyen, ‘‘O evi yakın’’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘‘mesajlarınızı verdiniz’’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayi Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.