enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Konseyin İlk Başkan Adayı ARİF YILMAZ…

Konseyin İlk Başkan Adayı ARİF YILMAZ…

Bodrum Cankurtarma ve Su Sporları Derneği Başkanı Arif Yılmaz Kent Konseyi başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

24 Mayıs 2019 Cuma günü Bodrum Ticaret Odası Konferans salonunda gerçekleşecek olan Bodrum Kent Konseyi seçimli Olağan Genel Kurulunda konsey başkanlığına aday olan ilk isim Arif Yılmaz oldu.

Arif Yılmaz bu sabah Kent Konseyi merkezinde yaptığı basın açıklamasında hedefinin çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldıracak, etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.  Yılmaz, Bodrum’da yaşamanın ayrıcalığının farkında olduğunu belirtirken “Bir deniz emekçisi, bir kaptan ve daha da önemlisi yaşadığı çevreyi, dünyayı önemseyen bir insan olarak, nerede yaşadığımın ve bu yüzden ne kadar şanslı olduğumun bilincindeyim.

Benim gibi birçok insana bu şansı tanıyan, bu güzellikleri bu günlere taşımayı ellerinden geldiğince başarmış, bu coğrafyanın hoşgörülü, barışçı ve güzel insanlarının gelecek nesillerine de bu şansı verebilmek, yaşadığım coğrafyaya bir nebze borcumu ödeyebilmek için hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadım.” Dedi.

57 Yılın 28’ini Aktivist Olarak Sahada Geçirdim…

“57 yıllık hayatımın 28 senesi dernek ve odalarda yönetici, platformlarda aktivist, organizasyonlarda gönüllü saha elemanı olarak geçti. Bunun en yakın şahidi siz değerli basın mensuplarısınız.” Diyen Arif Yılmaz “Bugün yaşam haklarımız ve alanlarımız kuşatma altında, her gün bir parçamız eksiliyor; hemşerilik bilincimiz kasıtlı şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim adımıza planlar yaparken bize soruyor, bizi dinliyormuş gibi yapıyorlar.

İşte şimdi bugüne kadar yapılmış tüm iyi ve doğru kararlarla tavırları ve düşünceleri, eylemleri yanıma alarak; bizi dinliyormuş gibi yapanlara cevap verebilecek, ortak aklı ortaya koyabilecek, çoğunlukçu değil çoğulcu olabilecek; yerel düzeyde katılımcı demokrasiyi yaygınlaştıracak, uzlaşmacı bir Kent Konseyi için başkanlığa adayım.” Dedi.

Hedefinin öncelikle çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldıracak, etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını sağlamak,

Aynı coğrafyayı paylaştığımız canlıları yok saymayan; hayvan dostu politikalar geliştirmek, doğanın haklarının da farkındalığıyla birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmak,

Kentin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak; kültür-sanat ve estetiğe öncelik veren politikalar geliştirmek,

Sürdürülebilir kalkınma anlayışına dayalı kentin yaşam kalitesini geliştiren, çevreye duyarlı programları desteklemek,

Hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak,

Her yaş gurubunu kapsayacak şekilde, sporu yaşamın ve kentin tüm alanlarına yayacak projeler geliştirmek olduğunu vurgulayan Arif Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı “Bodrumla ilgili temel strateji ve faaliyet planlarını belirlerken Yürütme Kuruluna seçilecek arkadaşlarımla birlikte bir ekip çalışması yaparak, ortak aklın belirleyeceği ilkeler ve planlar doğrultusunda, toplum vicdanını yansıtacak tüm bu çalışmaları sadece üretmekle kalmayacak,seçilmiş yerel yönetimle birlikte,ortak çalışma zemininde, gerçekleşebilmesi için takipçisi olacağız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.