enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

 Hakimlik Vasfı Olmayan Bu Hakimi Alın Görevden!

 Hakimlik Vasfı Olmayan Bu Hakimi Alın Görevden!

 

Muğla Barosu Yönetim Kurulundan Çok sert bir açıklama geldi. AçıklamadaKendilerine Hakim Olamayanlar, Mahkeme Hakimi Olamazlar!” ifadesi yer aldı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Barosu Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasında Hakimlik vasıflarına sahip olmadığını gördüğümüz Hakim Mehmet Yoylu’nun derhal görevden alınmasını talep ediyoruz…” ifadelerinin de yer aldığı çok sert bir açıklama yaptı.

Muğla Barosu Yönetim Kurulu’nun açıklamasında, kadına, onun yaşam tarzına, seçim hakkına, medeni haklarına yönelik her türlü saldırının ve ayrımcılığın tam karşısındayız diyerek “Kendilerine Hakim Olamayanlar, Mahkeme Hakimi Olamazlar!” ifadesi de yer aldı.

Muğla Barosu Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde;

“29.05.2019 tarihinde İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi’nde yapılan duruşma esnasında, mahkeme hakimi Hakim Mehmet Yoylu’nun, kadın bir meslektaşımızın giymiş olduğu etek boyunu hedef aldığı, sözde hakimin mahkemenin Yazı İşleri Müdürü’nü duruşma salonuna çağırdığı, eteğin kısa olduğu, fotoğrafının çekilip baroya iletilmesini istediğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Duyduğumuzda inanmak istemediğimiz, gerçek olamayacağını düşündüğümüz böylesi vahim bir olayın gerçek olması, yargı sistemimizde böylesi bir hakimin yer aldığını görmek tüm Avukat meslektaşlarımızı, toplumu ve adalete güvenen her insanı dehşete düşürmektedir.

Kadına, onun yaşam tarzına, seçim hakkına, medeni haklarına yönelik her türlü saldırının ve ayrımcılığın tam karşısındayız.

Kendilerine hakim olamayanlar, mahkeme hakimi olamazlar!

Hakimlik vasıflarına sahip olmadığını gördüğümüz ilgili hakimin derhal görevden alınmasını,  konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı, kadın bir meslektaşımızın uğradığı bu taciz eyleminin her zaman karşısında olduğumuzu, kamuoyumuzun bilgisine saygıyla sunarız…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.