Bodrum Gündem

Çocukların Gözünden Halikarnas Balıkçısı…

Çocukların Gözünden Halikarnas Balıkçısı…

7 . ve 8. sınıflar arasında düzenlenen ve konusu “Halikarnas Balıkçısı” olan 1. Bodrum Deniz Müzesi “Çocuk Resim Yarışması” ödül töreni Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşti.

Bodrum Gündem Haber

Törene Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, İMEAK DTO Bodrum Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç de katıldı.

Barbaros Yachting, BODTO, DTO Bodrum ve Bodrum Spor Yelken Kulüp sponsorluklarında, ödüller öğrencilere takdim edildi.

Açılış konuşmasını yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Halikarnas Balıkçısını ve onun Bodrum’unu anlattığı sözlerinde çok yönlü kişiliğinden, eserlerinden, Mavi Yolculukları başlatmasından bahsetti. Ardından konuşmasını yapan İMEAK DTO Bodrum Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Dinç ise eski Bodrum ve yeni Bodrum’la ilgili karşılaştırmalar yapıp, Halikarnas Balıkçısı’nı andı.

Seçici Kurulun, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Musa Köksal, Dr. Öğr. Gör. Barış Yılmaz ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu olduğu resim yarışmasına katılan resimlerin katalog çalışmalarının da yapılacağı müze müdürü tarafından duyuruldu.

Başarı Ödülü, Mavi Yolculuk ödülünü Eda Kallemoğlu, Sualtı Fotoğraf Makinesi ödülünü  Defne Tahsin ve Yelken Kursu ödülünü Leyla Bener aldı.

Ayrıca BODTO sponsorluğunda mansiyon ödülleri ve tüm diğer katılımcılara kitaplar ve deniz kabuklarından oluşan ödülleri verildi. İsmet Kabaağaçlı Noonan 3 başarı ödülü ve 3 mansiyon ödülü alan öğrencilere, babasının kitaplarını imzalayarak hediye etti. Her katılımcıya müze tarafından sertifikaları verildi. Mansiyon ödülleri: Nehir Erdoğan Özel Bodrum Fen Bilimleri, Canda Deniz Sağ Bahçeşehir Koleji  ve Nehir Öztürk TED Bodrum Koleji öğrencisine verildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.