enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Emekli Büyükelçi REHA AYTAMAN Bodrum’da hayatını kaybetti.

Emekli Büyükelçi REHA AYTAMAN Bodrum’da hayatını kaybetti.

 

Emekli Büyükelçi Reha Aytaman’ın bugün (27.08.2019) Bodrum’da tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Muğla Eski Valisi Lale Aytaman’ın eşi ve iş insanı Osman Aytaman’ın babası olan Reha Aytaman, 1946 yılında Galatasaray Lisesi ve 1950 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Dışişleri Bakanlığı’nda üstlendiği çeşitli görevlerden sonra 1973-1974 yıllarında Hamburg Başkonsolosu, 1974-1977 yılları arasında Karaçi Başkonsolosu olmuştur. 1981-1987 yıları arasında Bangkok Büyükelçisi olarak görev yapan Aytaman, ardından Dışişleri Bakanlığı Müşavirliği’ne, 1992’de ise Dışişleri Bakanlığı müfettişliğine atanmış ve emekli oluncaya dek bu görevde kalmıştır.

Reha Aytaman’ın “Sinirli Yıllar” adlı bir anı kitabı vardı…

Bir kaç hafta önce tatillerini geçirmek üzere Yalıkavak’ta bulunan evlerine gelen Reha Aytaman, önceki gün önce yüksek ateş nedeni ile Bodrum’da bulunan özel bir hastaneye getirildi. Yoğun bakıma alınarak tedavi altına alınan Aytaman, yapılan tüm müdahalelere karşın 27 Ağustos 2019 Salı günü 13:00 civarında yaşama veda etti.

Reha Aytaman, 29.08.2019 Perşembe günü İstanbul Zincirlikuyu Camii’nde yapılacak cenaze töreni ile ebedi istirahatgâhına uğurlanacak.

Bodrum Gündem olarak kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

Lale Aytaman ile yaptığımız bu söyleşi ile Emekli Büyükelçi Reha Aytaman’ı daha iyi tanıyabilirsiniz…

http://bgdergi.com/soylesiler/lale-aytaman/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.