enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrumlu Rekortmen Fehime Nineye Onur Ödülü..

Bodrumlu Rekortmen Fehime Nineye Onur Ödülü..
Bodrum’da yaşayan ve kırdığı 15 rekorla adını atletizm tarihine yazdıran 80 yaşındaki Bodrumlu Fehime Özkan’ı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi özel ödül verme kararı aldı.
Bodrum Gündem Haber
Bodrum’un Torba mahallesinde yaşayan 2 çocuk 4 torun sahibi 80 yaşındaki Fehime Özkan 5 yıl içerisinde 60-100-200-400 -800 metreler ve uzun atlamada 15 Türkiye ve Balkan rekoru kırdı , bugüne kadar yarışmalarda 19 kupa, 135 madalya kazandı. İki hafta önce Eskişehir’de yapılan Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonasında 100-200-400 ve 800 metrelerde yeni Türkiye rekorları kırarak 4 altın madalya kazanan Fehime Özkan’ın Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Kariyer Dalı Kutlama Mektubu Ödülü ve Onur “ ödülüne layık olduğu belirtildi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve genel sekreter Neşe Gündoğan tarafından gönderilen özel mektupta Özkan 20 Eylül Cuma günü Olimpiyat Evi’nde yapılacak ödül törenine davet edildi.

Mektupta “Rekorlar ve başarılarınızın yanı sıra sadece sporda değil yaşamın her alanında adil, iyi, dürüst, doğru olan örnek kişi ve kuruluşlara verilen ödülünüzü almak üzere törenimize katılmanız bizi onurlandıracaktır” denildi.

Fehime Özkan özel ödüle layık görülmesi nedeniyle yaptığı açıklamada “Onlarca rekor kırdım şampiyonluklar yaşadım haftanın 6    günü 8-10km koşarak yarışlara hazırlanıyorum. Hem sağlığımı koruyorum hemde ülkeme uluslararası yarışmalarda madalya kazanmanın sevincini birçok kez yaşadım. Türkiye Milli Olimpiyat Komitemizin beni bu ödüle layık görmesi benim için çok büyük bir onur ve gurur kaynağı.  Bu hafta sonunda Romanya’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası’na katılacağım ve ülkeme yine en azından 3 veya 4 madalya kazandırmaya çalışacağım. Bu nedenle   yarış ve ödül töreni aynı  tarihlere geldiği için ödülümü ne yazık ki almaya gidemeyeceğim ödülümü, bana gönderecekler” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.