Bodrum Gündem

Muhtarlara, Bodrum Sağlık Vakfını Anlattılar…

Bodrum Kaymakamlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfını tanıtmak ve vakfın çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla muhtarlarla bir toplantı düzenledi.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Kaymakamlığı tarafından Bodrum Sağlık Vakfı’nda düzenlenen muhtarlar toplantısına katıldı. Belediyelerin asli görevlerinden birinin engelli bireyleri hayatın içine katmak olduğunu belirten Başkan Aras, Sağlık Vakfı’nın Bodrum’da yaşayan engelli bireyleri, çocukları sosyal hayatın içine almak için çalıştığını kaydederek ilçede görev yapan tüm muhtarların bu vakfın amacı ve çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirmesi gerektiğini söyledi.

Bodrum Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyesi’nde gerçekleşen toplantıya Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Faruk Karaşahin, Sahil Güvenlik Komutanı Süleyman Ercan, İlçe Sağlık Müdürü Nuray Oral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı İbrahim Akkaya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Bayram Aydeniz ve yarımadanın genelindeki muhtarlar katıldı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, toplantının açış konuşmasında herkesin engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

“3 Aralık Dünya engelliler günü için Bodrum’da bir dizi etkinliklerimiz olacak. Engelli olmak bir kader olabilir; ancak hayata küsmemek gerekir. Aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimizin sıkıntılarını anlamalıyız ve ailelerin yükünü hafifletmemiz gerekiyor. Çarkı döndürmek hiç de kolay değil ve süreklilik isteyen bir oluşum. Bodrum Sağlık Vakfı da bunu en iyi yapan merkezlerden bir tanesidir.”

Aras: Amaç Engelli Bireylerin Tek Başına Hayatını Sürdürebilmesi

Bodrum’da yaşayan engelli bireyleri sosyal yaşama kazandırmak için cesaretlendirmek gerektiğini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, “Siz değerli muhtarlarımız, sağlık vakfında bir gün gelip geçirseniz, hem burayı anlayacaksınız hem de koyduğunuz her bir katkı vicdani huzur olarak geri dönecektir. Sağlık Vakfını daha geniş kitlelere anlatmamız lazım. Diğer engelli bireylerimizi ve ailelerini sağlık vakfına yönlendirirsek hem onların hayatı, hem ailelerin hayatı, hem de Bodrum Sağlık Vakfı’nın hayatı daha kolay sürdürülecek. Hepsine uygun ortamlar yaratmak zorundayız. Onarın tek başlarına hayatlarını sürdürebileceği şeklide düzen almamız gerekiyor.” diye konuştu.

Belediye olarak Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın her zaman yanında olmaya çalıştıklarını kaydeden Aras, “Biz kuruluşundan bu yana Bodrum Sağlık Vakfı’nın her zaman yanında olduk. Bizden önceki yönetimlerin de çok ciddi destekleri oldu. Vakfın potansiyeli zaten var, daha fazla hizmet etme şansı bulacaklar. Biz de her zaman sağlık vakfımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”dedi.0

Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı İbrahim Akkaya da, muhtarlardan mahallelerinde yaşayan engelli kişilere ve ailelerine vakfı anlatmalarını isteyerek “Siz muhtarlarımızla dirsek temasında olmak isteriz. Biz kocaman bir aileyiz ve sizler de bu aileye dahil olun. Bizim kapımız herkese açık. Bir kolektif bir gayretin sonucu hepinizi burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. 23 yıldır hizmet veriyoruz. Burada atölyelerimiz ve rehabilitasyon merkezimiz, yemekhanemiz var. En iyi rehabilitasyon merkezlerinden biriyiz. Çünkü en iyi rehabilitasyon, o çocukları evinden alıp hayatın içine almaktır. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

Muhtarlara Sağlık Vakfını gezdiren Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Müdürü İlknur Şengül rehabilitasyon odaları hakkında bilgi verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.