Bodrum Gündem

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Bodrum’a Yapılan Yatırımları Tek Tek Saydı

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Bodrum’a Yapılan Yatırımları Tek Tek Saydı

Çiçeği burnunda Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, AK Parti iktidarında Bodrum’a yapılan projeleri ve yatırımları madde madde anlattı…

Bodrum Gündem Haber 

CHP Muğla İl Örgütü ve Bodrum İlçe Örgütünün, Ak Parti iktidarında Bodrum’a hiçbir yatırım yapılmadığı yönündeki eleştirilerine karşı yazılı bir basın açıklaması yaparak yanıt verdi.

Özellikle CHP Bodrum ilçe Başkanı Halil Karahan’ın “AKP iktidarında Bodrum’a bir çivi bile çakılmadı.  Sadece seçim dönemlerinde adayları boş vaatlerle meydanlara çıktılar. İktidar partisi önce Bodrum’da söz verdiği projeleri tamamlasın…” şeklindeki söylemine karşı sert bir şekilde tepki gösteren AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen “Ak Parti’nin halkımızın yaşam standardını yükseltme adına yaptığı ve yapmakta olduğu projeleri sıralamaya kalksak CHP İlçe Başkanı’nın akli melekeleri sarsılır…” diyerek yanıt vermişti.

4 Şubat günü AK Parti Bodrum ilçe Binasında gerçekleşen tören ile Ak Parti İlçe Başkanlığına atanan Osman Gökmen yazılı basın açıklamasında T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bodrum’a çok önem verdiğini vurgulayarak Bodrum’da yürütülen yatırımları maddeler halinde sıraladı.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlarımızın himayesinde, Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökçan ve İl başkanımız Kadem Mete’nin Ankara’da yoğun çabalarıyla Ak Parti Hükümeti olarak bugüne kadar Bodrum ilçemizde yapmış olduğumuz bazı çalışmalar ve projelerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

 1. Dünyanın gıptayla baktığı Bodrum Kalesi’nde restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi ve yeni görünümüyle kültür turizmine kazandırıldı.
 2. Bodrum Sualtı Müzesi yeni görünümüyle açıldı.
  Kültür ve Turizm Bakanlığımızca Halk Plajı açıldı.
 3. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca yapımına başlanan Bodrum Gençlik Merkezi inşaatı, şu anda yüzde 95 seviyelerinde. Kısa süre içinde tamamlanıp, hizmete açılacak.
 4. Bodrum Kapalı Spor Salonu’nun inşaatı yüzde 85 seviyelerinde ve hızla sürdürülüyor.
 5. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca Bodrumumuzun doğasını ve ekolojik dengesini koruyabilmek adına, kaçak yapılarla mücadele başlatıldı ve bu mücadele kararlılıkla sürüyor.
 6. Yüklenici firmadan kaynaklı yarım kalan yeni Bodrum Devlet Hastanesi’nin tamamlanması için çalışmalar Sağlık Bakanlığı nezdinde titizlikle sürdürülüyor. Kısa süre içinde olumlu gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Süreç tarafımızca an be an takip ediliyor. Yeni devlet hastanesine geçilmesiyle eski binanın ne şekilde kullanılacağına Bakanlığımız, halkımızın da görüşlerini alarak karar verecek.
 7. Bodrum ticari yaşamında önemli bir sorun haline gelmeye başlayan ecrimisil ödemeleriyle ilgili Muğla genelinde Bodrum’a özel ödeme kolaylığı sağlandı. 2018 yılı ecrimisil bedellerinin peşin ödenmesi durumunda yüzde 70’e varan indirim, taksitle ödenmesi durumunda da yüzde 55’e varan indirim sağlandı. Bu sayede işletmecilerin mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlandı ve mahkemeler üzerindeki yük azaltıldı.
 8. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin Milas Veteriner Fakültesince Bodrum’a tam donanımlı bir hayvan hastanesinin yapılması için hazırlıklar başlatıldı.
  Bodrum’un artık kanayan yarası haline gelen su baskınları için Tarım ve Orman Bakanlığımızca sel kapanı projesi hazırlanarak ihale aşamasına getirildi.
 9. Muğla Valiliğimizce Bodrum’un kırsal mahallelerine son 2 yılda 46 bin metrekare parke taşı döşendi.
 10. İmar Barışında süre, girişimlerimizle uzatıldı.
 11. Bodrum trafiğini rahatlatacak büyük projemiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca sürdürülüyor. Torba’dan Yalıkavak’a kadar ulaşımı sağlayacak proje, çeşitli revizyonlarla sürdürülüyor.
 12. Trafik sıkışıklığı olan yerlerde mevcut yolun iyileştirilmesi Karayollarından talep edildi.
  Ortakent – Yalıkavak yolunun bir kısmında genişletme çalışması yapıldı. Bu yolda yapılan kamulaştırma bedeline hak sahiplerinin yaptığı itirazlar nedeniyle mahkeme süreci halen devam ediyor. Çalışmanın tamamlanması için mahkeme sonuçları bekleniyor.
 13. Yeni stad yeriyle ilgili Kızılağaç Mahallesi’nde 54 dönümlük yer talebinde bulunuldu.
 14. Kızılağaç’ta tahsisi yapılan 14 dönümlük alana spor, futbol sahası ve sosyal tesisler yapılacak. Bu tesislerde Bodrum gençliğinin hizmetine sunulacak.
 15. Bitez Sahili’nde dolgu alanının Gençlik Spor Müdürlüğü’ne tahsisi yapıldı. Su Sporları 2021’de Optimist Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapması planlanıyor.
 16. Turgutreisspor’a talepleri doğrultusunda Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızca maddi destek sağlandı.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm çalışma ve projeler, AK Parti Hükümeti’nin son 2 yılda yaptığı çalışmalardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bodrum’a çok önem vermektedir. Bu yönde ilgili Bakanlıklara talimatlar vermiş ve çalışmaları çok yakından takip etmektedir. Tüm bu proje, gayret ve çalışmalar ortada iken, Bodrum’da yaşayıp, Bodrum siyasetiyle ilgilenip hizmetleri görmezden gelmek, ancak hamasetle açıklanabilir. Biz siyaseti halkımızın hizmeti için yapmaya devam edeceğiz…

Bilinmelidir ki, dünyanın gıptayla baktığı bir coğrafyada bulunan Bodrum’da, AK Parti mensupları olarak, vatandaşlarımızın çıkarlarını koruyabilmek adına cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği doğrultuda, yalnızca sloganlarla değil, onun hayata geçirmeye çalıştığı ideallerini yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz…”

Yorumlar

 1. Irfan Odabasi dedi ki:

  Eski Devlet Hastanesi yeniden düzenlenerek, Bodrumun acil Ihtiyaci olan Yaslilar Huzurevi olarak Hizmet verebilir.