enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“Yaşamsal İhtiyaçlarımızı Karşılamakta Zorlanıyoruz…”

“Yaşamsal İhtiyaçlarımızı Karşılamakta Zorlanıyoruz…”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulunda eğitim gören yaklaşık 41 öğrenci koronavirüs nedeniyle evlerinden uzakta zor günler yaşıyor.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulunda eğitim gören yaklaşık 41 öğrenci koronavirüs nedeniyle yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiler.

Bodrum Gündem Gazetesinden Fatih Bozoğlu’nun özel haberi ile “Yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanırken kiralarımızı ve faturalarımızı bu olağanüstü halde karşılayamıyoruz. Biz de evde kalmak istiyoruz.” Diyerek seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler destek bekliyor.

Bodrum’da ki Üniversite Öğrencilerinin Seslerini Duyun…

Mağdur olan öğrenciler adına konuşan Asmin Öküç, okulların durumunun netleşeceği ve güvenli bir şekilde aile evlerine dönecekleri koşullar oluşana kadar olan taleplerini şöyle sıraladı “Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulunda eğitim gören yaklaşık 41 öğrenci olarak yaşadığımız krizin daha kaotik bir ortama dönüşeceğini görebiliyorken süreci biz de evlerimizde, güvende geçirmek istiyoruz. Çalıştığımız yerler ve ailelerimizin iş hayatları koronavirüs tedbiri nedeniyle askıya alındı. Yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanırken kiralarımızı ve faturalarımızı bu olağanüstü halde karşılayamıyoruz. Biz de evde kalmak istiyoruz. Okulların durumunun netleşeceği ve güvenli bir şekilde aile evlerimize döneceğimiz koşullar oluşana kadar; yaşadığımız evlerin kirasının karşılanmasını, faturalarımızın durdurulmasını, kirasını ödeyemeyeceği için evinden çıkartılan arkadaşlarımıza kalacak yer imkanı sağlanmasını, süreç içinde beslenme ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz devamlı kumanya paketlerinin dağıtımını,

şehir dışında kalmış ya da şehir dışına çıkmak zorunda olan arkadaşlarımızın ulaşımının sağlanmasını, Covid-19 tedbirleri kapsamında kullanmak üzere eldiven, maske. dezenfektan gibi kişisel önemlerimize destek olunmasını daha çok arkadaşımız evlerinden ayrılmak zorunda kalmadan diliyoruz.” Dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.