enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Milas’a da  Müjde… 183 Servis Yatak Kapasiteli Hastane Bir Ay İçinde Faaliyette…

Ak Parti Muğla milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum’dan sonra Milas Devlet Hastanesi ile ilgili de müjdeli bir haber vererek bir ay içinde hastanenin faaliyete geçeceğini açıkladı.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Devlet Hastanesi gibi Milas Devlet Hastanesi de yarım kalmış ve faaliyete geçmemişti. Yaşanan pandemi nedeni ile inşaatı yarım kalan hastaneler bir bir tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulacak gibi görünüyor.  

Ak Parti muğla milletvekili Mehmet Yavuz Demir, bugün sosyal medya hesabından  Bodrum Devlet Hastanesi ihalesinin 20 Mayıs’ta yapılacağını yazdıktan kısa bir süre sonra Milas Devlet hastanesi ile ilgili de bir açıklamada bulunarak, bir ay içinde yeni hastanenin faaliyete geçeceğinin müjdeledi.

 

Açıklamanın detayları şöyle;

Milas’a Müjde…
Yeni Milas Devlet Hastanemiz yaklaşık 1 ay içinde faaliyete alınıyor.
14 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek yeni hastanemizde 41 adet tek kişilik oda 71 adet çift kişilik odada toplam 183 servis yatağı kapasitesi mevcuttur. 13 Yataklı II. Seviye yoğun bakim, 8 yataklı I. Seviye yoğun bakim, 10 kuvözlü I.Seviye yeni doğan yoğun bakim olmak üzere 21 erişkin, 10 yeni doğan toplam 31 yataklı yoğun bakim kapasitesine sahip olacaktır.
4 genel ameliyathane 1 kadın doğum ameliyat salonu, 1 günübirlik ameliyat salonu olmak üzere 6 ameliyat salonu kapasitesi bulunmaktadır.
Toplam 32 poliklinik odası mevcuttur.
Bu önemli yatırımın ilçemize kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.