enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İlk uçağın Bodrum Havalimanına inmesiyle yüzler biraz olsun gülmeye başladı

Ankara Esenboğa Havalimanından kalkarak 10:15’de Milas Bodrum Havalimanına inen Anadolu Jet uçağı turizmcilerin umutlarını artırdı. Bodrum turizm sektörü geleceğe daha bir umutla bakmaya başladı…

Fatih Bozoğlu / Bodrum Gündem

1 Haziran itibarı ile Yeni Normalleşme Süreci başladı Bu kapsamda Havayolu şirketleri de hazırlıklarını tamamlayarak uçuşlara başladı. Hazırlıklarını tamamlayarak uçuşların başlamasını bekleyen Milas – Bodrum Havalimanına da 4 Haziran 2020 saat 10:15’de ilk uçak inişi gerçekleşti.

Ankara Esenboğa Havalimanından kalkarak 10:15’de Milas-Bodrum Havalimanına inen AnadoluJet geleneksel olarak yapılan seronomi ile karşılandı. İki itfaiye aracı tarafından yapılan su takı altından geçen ilk uçak ile turizmcilerin umutları biraz daha yeşerdi.

Ankara Esenboğa Havalimanından kalkarak 10:15’de Milas-Bodrum Havalimanına inen ilk uçak ile ilgili mutluluğunu dile getiren Bodrum SKAL International Kulübü Başkanı Mesut Durateymur; “Covid19 sebebi ile uzun süredir hasret kaldığımız havacılık sektörü bu gün itibarı ile tekrardan Milas-Bodrum havalimanımızda faaliyetlerine başladı. Ankara Esenboğa havaalanından kalkan Anadolu Jet Havayollarına ait uçak, havacılık sektöründe bir gelenek olan su tak geçiş töreni ile karşılandı…” dedi.

Bodrum SKAL International Kulübü Başkanı Mesut Durateymur konu ile ilgili değerlendirmesini şu sözler ile tamamladı; “Uçuş kısıtlamasının kalkması ve havalimanımıza yeniden uçak seferlerinin başlaması, geleceğe tekrardan umut ile bakmamız açısından önemli bir konudur, umarım tüm diğer konular ve virüs ile ilgili tedavi yöntemleri en kısa zamanda çözüme kavuşur ve eski özlediğimiz günlere hızla geri döneriz…”

İlk uçağın Milas-Bodrum Havalimanına inişi ile uzun süreden bu yana sıkıntılı günler yaşayan turizmciler için bir umut ışığı doğmuş oldu.

Bodrum Gündem olarak dileğimiz; bu umut ışığının giderek çoğalması ve Bodrum iş dünyasının bereketli bir sezon geçirmesidir.

Yorumlar

  1. Gündüz dedi ki:

    Bu boşa akıtılan suyu yazın aramayız inşallah.