enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum’da Meşhur Su İsale Hattı Patlaması

Yetti artık dedirten ve Bodrumluları isyan ettiren patlamalara bir yenisi daha eklendi. Su patlamasının farkeden araç son anda geriye kaçtı ve büyük bir kazadan kurtuldu. Son anda fark etmeseydi belki de can kaybı bile olabilirdi. Muğla Büyükşehir Belediyesinden her zamanki gibi sıradan bir açıklama geldi...

Bodrum Gündem Haber

2011 yılında DSİ tarafından yapılarak hizmete alındığından bugüne yaklaşık 1500 kez patlayan su hattındaki sorunlar son günlerde sıklıkla Ortakent’te yaşanıyor. Ortakent- Yahşi Mahallesi Kargı Caddesi üzerinde bulunan içme suyu ana isale hattı bir anda patladı. Su borusunun patladığı esnada yoldan geçen araçların sürücüleri neye uğradıklarını şaşırdı. İşlek olan caddeden geçen araçlar patlama sorası göle dönen sokaktan güçlükle çıktı. Patlamanın ardından cadde baştan aşağı dereye döndü. Yoldaki asfaltın parçalandığı, evlerin bahçelerinin suyla dolduğu patlama sonrası MUSKİ ekipleri, ana vanadan suyu keserek bölgede çalışma başlattı. 5 metre derinliğinde 6 metre genişliğinde oluşan çukur ise görenleri şaşkına çevirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesinden her zamanki gibi sıradan bir açıklama…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Bodrum Ortakent – Yahşi mahallemiz Kargı mevkinde 700’lük DSİ ana isale hattında bir kez daha patlak oluşmuştur. DSİ tarafından tamamının yenilenmesi için girişimlerin devam ettiği hattın, bakım onarım çalışması MUSKİ ekiplerimizce yürütüldüğü için ekiplerimiz arızaya kısa sürede müdahale etmiştir. Çalışma devam etmektedir” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.