enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Yalıkavak’ta 15 futbol sahası büyüklüğünde otluk alan yandı bitti kül oldu

Bodrum Yalıkavak Küdür Yarımadası’nda otluk ve makilik alanda akşamüstü saatlerinde yangın başladı. Kuzeybatıdan esen sert rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın, Küdür tepelerini sardı. Yaklaşık 100 dönüm diğer bir anlatımla 15 tane futbol sahası büyüklüğünde bir alan yandı…

Bodrum Gündem Haber

112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine yangın yerine Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Bodrum Orman İşletme Şefliği’ne bağlı ekipler sevk edildi. Yangından çıkan dumanlar, tüm Yalıkavak’ı sardı.

İtfaiye ve orman ekipleri, çok sayıda personel ve araçla söndürme çalışması yaptı. Orman Bölge Müdürlüğü’nün Güvercinlik Gökçeler mevkisinde konuşlandırdığı yangın söndürme helikopteri de söndürme çalışmalarına katıldı. Polis, 112 Acil Sağlık ve Zabıta ekipleri de yangın bölgesinde hazır bekledi.

Vatandaşlar havlular, kürekler ve etraftan buldukları çalı çırpılarla yangını söndürmeye alevleri söndürmeye çalıştı. Yanmak üzere olan bir kedi ise son anda kurtarıldı.

Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyelerinin de destek verdiği söndürme çalışması yaklaşık 1,5 saat sürdü. Yangın 1,5 saat sonra yerleşim yerlerine sıçramadan kontrol altına alınırken 100 dönüme yakın otluk ve makilik alan kül oldu.

(Yaklaşık 100 dönüm, diğer bir anlatımla 15 tane futbol sahası büyüklüğünde bir alan yandı. Bir futbol sahası yaklaşık 7 dönüm olarak kabul ediliyor…)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.