Bodrum Gündem

BODTO Başkanı Uyardı: Bodrum’u yerel basından takip edin

BODTO Başkanı Uyardı: Bodrum’u yerel basından takip edin


Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Bodrum Ticaret Odası 5 Nolu Meslek Komitesi Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Bodrum Ticaret Odası Komite Üyeleri Yasemin Akpınar ve Alişir Şahin ile birlikte 24 Haziran Çarşamba günü, Bodrum’daki asılsız salgın haberleri hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplantıda Bodrum’da normalleşme süreci ile birlikte gerekli önlemlerin de alınarak güvenli şekilde turizm faaliyetlerinin yapılabileceğine, asılsız haberlere itibar etmeyerek Bodrum’u yerel medyadan takip etmenin önemine vurgu yapıldı.

Bodrum Gündem Haber

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum hakkındaki karalama haberlere itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulunarak şunları kaydetti: “Bodrum Ticaret Odamızın Konaklama ve Otelcilik sektörünü temsil eden 5 No’lu Meslek Komitemiz ile gördük ki Bodrum’u kendi içimizden karalamaktayız. Bundan kastım tüm ticari faaliyetini bırakmış, 65-70 yaş ve üstü, Bodrum’daki ikinci konutlarda yaşayan, ticari faaliyetlerini bırakmış büyüklerimiz facebook, twitter, instagram hesaplarından ve whatsapp gruplarından, Bodrum’da şu kadar hasta var, şu kadar virüs var, hastanelerde şu kadar kişi yatıyor diye karalama haberleri yapıyorlar. Niye yazdıklarını sorduğumuzda ise “Bodrum’a çok insan gelmesin biz bu yazı rahat geçirelim.” diyorlar. Bu açıklamaların ekonomik etkilerini düşünmüyorlar ancak Bodrum’da tek yıldızlıdan 5 yıldızlıya, butik otellerden pansiyonlara kadar 100 binin üzerinde yatak kapasitemiz var. Bu asılsız haberleri yaratan kişiler ister istemez Bodrumu kötülemeye başladı. Biz de BODTO olarak bu konuya dikkat çekelim bu haberlerin asılsız olduğunu söyleyelim istedik…”

BODTO Başkanı: Bodrum’un marka değerini düşürmeyelim…

Esas problemin buraya serbestlikten sonra gelenler ile birlikte bu kişilerin ‘ben geldim aman başkası gelmesin’ düşüncesi olduğunun altını çizen BODTO Başkanı, “Bodrum bu sene sessiz sakin geçsin diye düşünüyorlar. Oysaki burada 7 bin üye bizde, 7 bin Esnaf Odasında, 3 bin Şoförler Odasında ve kayıtlı olmayanlar da olmak üzere Bodrum’da 20 binin üzerinde tüccar ve esnafımız varken böyle karalama haberler yapmak hiç hoş bir şey değil. Hastalık var ancak bu kadar da endişe edilecek bir durum yok. Tatil yapmak isteyenler lütfen dedikodulara ve yanlış sosyal medya bilgilerine değil de gerçek bilgiye itibar etsinler. Turizm yeri olarak bu tip dedikodulardan darbe almayalım. Bodrumumuzun marka değerini düşürmeyelim. Gerekli önlemleri alarak normalleşme standartlarına da uyalım ve ekonomik faaliyetlerimizi sürdürelim Lütfen Bodrum’u karalamayalım…” şeklinde uyarılarda bulundu.

Bodrum’u yerel basından takip edin…

Meclis Üyesi Toros Demirdöven de büyütülecek bir durum olmadığına işaret ederek şunları söyledi: “Aman gelmeyin Bodrum’da Korona tavan yaptı şeklinde yüzlerce asılsız haber var. Kulaktan dolma bu haberler büyütülüp çarpıtılabiliyor. Bunu önlemek amaçlı, ‘Bodrum’da çıkan haberleri yerel basından takip edelim’ diye bir kampanya başlatalım. Tamam, hastalık var ancak büyütülecek bir durum yok. Olan hastalıkta daha çok dışardan bir vesileyle buraya gelenlerde çıktı yani Bodrum’un yerel halkında da böyle bir şey yok. Görüyorsunuz kaç gündür Bodrum’da intihar vakaları var. Ve bunun arkası da gelecek. Herkes öz sermayesini yedi ve bitirdi. Burada en büyük olay, bir mülki idare amirinin çıkıp resmi açıklama yapması ve durumu anlatması. Endişe edecek bir durum yok, Bodrum’da en ufak işletmeden en lüks işletmeye kadar herkes önlemini aldı…”

Ekonomik faaliyetlere devam…

5 No’lu Meslek Komitesi Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise, ekonomik sorunlar nedeniyle artan intihar vakalarına dikkati çekerek, “Ekonomik durumlardan dolayı gerçekleşen intiharlar Covid’den daha tehlikeli. Ocak ayından beri Bodrum’da intihar sayıları Covid vakalarından daha yüksek. Bu yaşanan ekonomik sıkıntılardan ötürü insanlar hayatlarından oluyorlar. Bodrum’da evet Covid gerçeği var ve bu gerçeği göz ardı etmiyoruz ancak artık normalleşme süreci sonrası gerekli önlemleri de alarak ekonomik faaliyetlerimize devam edebiliriz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.