Bodrum Gündem

Bodrum’ Yakışmayan Bu Durumu Ortadan Kaldırın

Bodrum’ Yakışmayan Bu Durumu Ortadan Kaldırın

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, ilçede yürütülen altyapı çalışmalarında aksaklıklar yaşandığını ifade ederek Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.

Bodrum Gündem Haber

Covit -19 salgını nedeniyle kontrollü olsa da turizm sezonu başladığını, çok zor şartlara rağmen esnafın bir şekilde ayakta kalmak için fedakarca çalışmalar yaptığını dile getiren Gökmen, Bodrum’un ihtiyacı olan altyapı yatırımlarını desteklediklerini ancak çalışmaların plansızlıktan ötürü aşırı derecede uzun sürdüğünü, bununda vatandaşları olumsuz etkilediğini ifade ederek şunları söyledi;

“Bu yılın çok zor geçeceğini hepimiz biliyoruz. İmkanlarımız doğrultusunda tedbirlerimizi aldık. Ancak sezonun çok kısıtlı geçeceği gerçeği de ortada. Esnafımız ve vatandaşlarımız bu zor dönemde biraz olsun nefes almak adına büyük fedakarlıklar yapıyor. Peki Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi esnafımıza, vatandaşımıza ne kadar destek oluyor? Bodrum maalesef çok kötü yönetiliyor. Alt yapı çalışmalarının bu kadar uzaması, kazılan yerlerde hiç çalışma yapılmaması, Bodrumumuzu maalesef çok zor duruma sokuyor.

Alt yapı çalışmalarına kesinlikle karşı değiliz. Hatta gönülden destekliyoruz. Ama bu çalışmaların bu kadar acemice ve vurdumduymazca yapılmasını kabul etmiyoruz. Yolların hali ortada. Sokaklar kazılıp öylece bırakılıyor. Bırakın tatil yapmayı ya da para kazanmayı, toz topraktan nefes almak neredeyse imkansız. Esnafımız bu acemilikler yüzünden dükkanlarını açamıyor, yollar delik deşik. Kazılan yollar kapatılmıyor, çalışma yapılmıyor, öylece bırakılıyor. Çok merak ediyoruz Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras bu durumdan neden rahatsız olmuyorlar? Neden bu çalışmaların sağlıklı biçimde, vatandaşa en az zararla olması için hiçbir çaba göstermiyorlar? Madem kazılan yollarda, kaldırımlarda şu an hiçbir çalışma yapılmıyor, buraları geçici olarak kapatmak bu kadar mı zor?”

Çalışmaların uzamasından dolayı Bodrum Yarımadası’nın her noktasında binlerce esnafın ve vatandaşın zulüm gördüğünü savunan AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, açıklamasını şu ifadeleri sonlandırdı;

“Ama kenti yöneten belediye başkanları keyif içinde. AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak bu duruma sessiz kalmamız kesinlikle mümkün değil. Buradan hem Sayın Osman Gürün’e, hem de Sayın Ahmet Aras’a çağrıda bulunuyoruz; Lütfen bir an önce esnafımızın, halkımızın sesini duyun ve Bodrum’a hiç yakışmayan bu durumu ortadan kaldırın. Hep söylediğimiz gibi yetersiz kaldığınız, yardıma ihtiyacınız olduğu her an Bodrum için yardıma hazırız. Yeter ki esnafımız, vatandaşımız daha fazla eziyet çekmesin.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.