Bodrum Gündem

Milletvekili Suat Özcan: Bir Türlü Bitmeyen Yolları Sordu

Milletvekili Suat Özcan: Bir Türlü Bitmeyen Yolları Sordu

Muğla Milletvekili Suat Özcan Muğla ili bağlantılı yıllardan bitmeyen ya da bitirilmeyen yolların durumunu, Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Adi Karaismailoğlu’na soru önergesi yoluyla sordu.

Bodrum Gündem Haber

Milletvekili Özca, Muğla ve çevresinde uzun yıllardan bu yana yapımı devam eden ve bir türlü bitmeyen ya da bitirilmeyen Söke-Milas, Milas-Yatağan ve Muğla-Kale yollarının durumunu TBMM’de soru önergesi vererek sordu. İlk önce Söke-Milas yolunun Milas’ın Söke girişinde (Akkent-Garaj önünde) tıkanıp kaldığını; Özelikle Milas çevre yolu diye adlandırılan ve Beçin kavşağına kadar bölümün yıllardan beri bakımsız ve düzensiz görünümü ile marka şehir Milas’a yakışmadığını belirtti. “Bu bölümdeki çalışmalar en kısa zamanda başlanacak denmesine rağmen hala bir hareket görmüyoruz” dedi.

En ilginç olanının ise Milas-Yatağan yolunun Eskihisar (Stratonikeia civarındaki) olduğunu belirten Özcan: “Buradaki çalışmalar tam bir komedi! Bir önceki yıl sıcak asfalt dökülüp yol bitti diyorsunuz,ertesi yıl aynı bölgede tekrar yol çalışması levhaları vs.dikiliyor. Yol kenarına-bu bölgede hiç heyelan görülmemesine rağmen-duvar yapımı işi,duvar işi bitince yeniden sıcak asfalt dökümü yapılıyor.Bu sene ise geçen sene yapılan yolun karşısına aynı işler yani duvar işi vs.yapılıyor. Hiçbir kimse yapılan iyi bir şey ise karşı çıkmaz, çıkamaz.Bu bölgede heyelan tehlikesi varsa tüm duvarları bitirip, sonra asfaltı döker, çizgilerini çizer, trafik işaret ve levhalarını diker ve yolu trafiğe açarsınız. Her sene her sene yazıktır bu israfa” dedi.

Muğla’da yılan hikayesine dönen bir başka yol yapımı ise Muğla-Kale yolu olduğunu belirten Özcan:“10-15 yıldır devam ettiği iddia edilen bu yolda da çalışmaların ne zaman bitirileceği Muğla halkı tarafından merak edilmektedir” diyerek Bakan’a soru sordu.

Milletvekili Suat Özcan Muğla ilinin turistik bir il olduğunu, özellikle yaz aylarında yol yapım çalışmalarının trafiği olumsuz etkilediğini, sağlıklı bir planlama ile yolların bir an bitirilmesini ben de vatandaşlarımızda bekliyor dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.