Bodrum Gündem

Bodrum’da Şarküterinin En Özel Adresi CM Gurme

Bodrum’da Şarküterinin En Özel Adresi CM Gurme

Reyonlarında devekuşu ve geyik etinden, tavşan, kaz, ördek, bıldırcın, keklik etine, yerli ve ithal peynir çeşitlerinden Bodrum’un en iyi şarküteri ürünleri bulunan CM Gurme açılış kokteyline ilgi büyük oldu.

Bodrum Gündem Haber

Çok sayıda davetlinin katıldığı açılış kokteyline Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve  BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan’ın da katıldı.

Bodrum’da inşaat-yapı, kuyumculuk, madencilik, gemicilik, turizm, tekstil gibi alanlarda faaliyet gösteren CM Grup, bir süre önce faaliyetlerine gıda sektörünü de ekledi. Konacık Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki CM Center’da faaliyetine başlayan “CM Gurme” reyonlarında devekuşu ve geyik etinden, tavşan, kaz, ördek, bıldırcın, keklik etine, yerli ve ithal peynir çeşitlerinden Türkiye’nin en iyi şarküteri ürünleri bulunuyor.

Bodrum’a Yatırım Yapan Her Zaman Kazanır

CM Grup başkanı Erkan Şahin’in ev sahipliğindeki etkinlikte davetlilere, CM Gurme lezzetlerinden ikramlar yapıldı. Canlı müzik dinletisinin sunulduğu törende açılış kurdelesini kesen Kaymakam Bekir Yılmaz, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bodrum’da böyle güzel iş yerlerinin açılması bizi mutlu ediyor. Biz her zaman söylüyoruz; Bodrum’a yatırım yapan her zaman kazanır. Erkan kardeşimiz de burada gerçekten güzel bir çarşı oluşturmuş. Ellerine sağlık güzel bir proje olmuş. Burada çalışanlara, işyeri sahibine hayırlı kazançlar diliyorum. İlçemize milletimize hayırlı uğurlu olsun. Pandemi sürecinde işyerlerimiz, esnaflarımız çok sıkıntı çekti. İnşallah normalleşme süreci ile birlikte normale döneceğiz ama tedbiri elden bırakmayacağız. Hem normalleşeceğiz hem de maske, mesafe ve diğer kurallar hep birlikte uyacağız. Yasaklarla bir yere varamayız. O yüzden buranın açılışı da normalleşmeyi görme açısından bizim için iyi bir örnek oldu. Turizm açısından da yavaş yavaş normalleşiyoruz. Turizm kırılgan bir sektör ama aldığımız bilgilere göre otellerimiz ve diğer işyerlerimizde yavaş yavaş kapasite dolumları artmaya başladı. Ama bu süreç uzun bir süreç. Sabırlı olmalıyız. Çok iyi gelişmeler olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Peynir Almak İçin Yunan Adalarına Gitmeye Gerek Yok

İşletmeci Erkan Şahin ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“İyi bir şeyler yaptığımız düşünüyorum. Daha yolun başındayız, Bodrum çok iyi bir marka. Ben Bodrum’a çok kıymet veriyorum. Projelerimde aykırı ve sınırları zorlayan şeyler yapmamaya özellikle özen gösteriyorum. Bugün buradaki peynirler daha önce Bodrum’da bulunamadığı için gidip Yunan adalarından, Avrupa’dan alınıyordu. Artık gitmenize gerek yok. Biz Avrupa’yı ayağınıza getiriyoruz. Bütün o peynirleri burada bulabileceksiniz. Geyik etine kadar burada aradığınız her şeyi bulabileceksiniz” dedi.

Karaova’dan Mutfağınıza Doğal Lezzetler

Hedeflerinin insan sağlığını korumak olduğunu ifade eden Şahin, kendi tarlalarında ata tohumundan üretilen organik ürünleri de müşterilerine sunduklarını belirterek şunları dile getirdi:

“Organik beslenme konusunda, karpuzundan tutun börülcesine varana kadar organik bir tarımı destekliyoruz ve eski tohumlarla kendi arazimizde tarım yapıyoruz. İnsanlara hasta olmamayı öğretmeye çalışıyoruz. İnsanlar yediğinden hasta oluyor. Yediklerimizi bari düzenlemeye çalışalım.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.